Zdjęcie dodane przez Mikhail Nilov
Istnieje wiele korzyści, które Odoo Saas wnosi do Twojej firmy. Przyjrzyjmy się, dlaczego wiele firm woli usługi SaaS od tradycyjnego modelu serwerowego.
Sprzedawcy oprogramowania spędzili ostatnie lata na bombardowaniu specjalistów IT i kadr zarządzających firm informacjami o zaletach przetwarzania w chmurze w różnych formach. Niektóre z tych wiadomości były skierowane do księgowych i mówiły o korzyściach dotyczących kosztów operacyjnych (OpEx) w porównaniu z wydatkami kapitałowymi (CapEx). Inne były adresowane do społeczności IT, przekazując informacje na temat skalowalności, zdolności na żądanie oraz zdolności chmury do przejęcia monotonnych zadań związanych z zarządzaniem infrastrukturą, co umożliwia specjalistom ds. IT skoncentrowanie się na problemach biznesowych.
Wszystkie te informacje mają w sobie wiele prawdy, jednak niewiele energii poświęcono na wyjaśnienie kierownikom danych działów, dlaczego aplikacje biznesowe dostarczane w chmurze za pośrednictwem modelu SaaS i opłacane na podstawie subskrypcji nie tylko są praktyczne, ale mają też kluczowe znaczenie dla wyeliminowania luk innowacyjnych, na które kadry zarządzające często skarżą się swoim działom IT.
SaaS nie jest nowym pojęciem. W rzeczywistości aplikacje internetowe dostarczane przez dostawców usług aplikacyjnych poprzedzają koncepcję „chmury obliczeniowej”, którą dziś znamy. Wcześniejsze aplikacje dostarczane za pomocą modelu SaaS często koncentrowały się na zarządzaniu relacjami z klientami (CRM) i zarządzaniu treściami internetowymi. Obecnie Odoo dostarcza cały pakiet aplikacji biznesowych obejmujących planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP).
BRAK KOSZTÓW POCZĄTKOWYCH
Jednym z najważniejszych powodów, dla których wiele firm decyduje się na usługi oparte na SaaS, jest fakt, że Odoo Saas Kit może wyeliminować zapotrzebowanie na budowę i utrzymanie tradycyjnego serwera wewnętrznego.Jak być może wiesz, fizyczny serwer będzie wiązać się z ogromnymi kosztami początkowymi dla większości nadchodzących małych i średnich branż.
Dlatego Saas może wyeliminować ten koszt i zapewnić odpowiednie rozwiązanie robocze dla Twoich firm.
MODEL ABONAMENTOWY
Model abonamentowy to jeden z najpopularniejszych modeli Odoo. W tym modelu klient może wykupić abonament na dostęp do Odoo w okresach miesięcznych lub rocznych, w zależności od cyklicznej opłaty.
Dodatkowo opłaty uzależnione były od rodzaju i ilości zasobów z serwera w chmurze, które można zmieniać w zależności od potrzeb.
MOŻLIWOŚĆ SKALOWALNOŚCI
W tym zestawie Odoo Saas otrzymasz możliwość skalowalności. W związku z tym firma może zwiększać lub zawężać zapotrzebowanie na zasoby w miarę pojawiania się zapotrzebowania, po prostu zmieniając plany subskrypcji i/lub rodzaje usług.
Wykonując podobną liczbę ulepszeń na serwerze wewnętrznym, możesz znacznie zwiększyć kieszenie.
Funkcje Odoo Saas połączą większe produkty, bazę danych klientów i rozproszą rosnące obciążenie serwerów. Będzie to rosnąca perspektywa sprzedaży dla dostawców usług Odoo Saas.
OPCJE DOSTOSOWYWANIA
Istnieje wiele opcji dostosowywania Odoo Saas. Ponadto Odoo samo w sobie może zapewnić wysoki poziom elastyczności w generowaniu wielu pożądanych funkcjonalności, dopasowanych do wymagań klientów.
Korzystając z Odoo jako usługi SaaS, klienci będą mieli możliwość dostępu do ogromnej liczby wbudowanych modułów w usłudze opartej na czasie, bez konieczności zakupu ich z odpowiednią licencją. Pozwoli to również klientom na zmianę i promowanie wtyczek na żądanie z dostępnymi planami, gdy tylko pojawi się zapotrzebowanie.
Od samego początku celem modelu SaaS było zapewnienie podstawowych korzyści biznesowych, takich jak:
Niższe koszty początkowe | Możliwość rezygnacji z dodatkowego sprzętu i oprogramowania pośredniczącego. |
Przewidywalne wydatki bieżące | Rozwiązanie problemu trudnych do przewidzenia kosztów zarządzania, instalacji poprawek i aktualizacji oprogramowania oraz sprzętu. |
Szybkie wdrożenia | Osiągnięcie pełnej gotowości do zmian w kilka godzin zamiast kilku miesięcy. |
Skalowalność na żądanie | Szybkie skalowanie w celu zaspokojenia rosnących potrzeb związanych z przetwarzaniem danych lub transakcji. |
Chmura vs SaaS – na czym polegają różnice?
Obniżenie kosztów i efektywność informatyczna stymulowały rozwój pierwszych aplikacji chmurowych, a nowoczesne aplikacje SaaS przekształciły się w platformy wspierające innowacje, aby sprostać wyzwaniom konkurencyjnej ery cyfrowej, takim jak:
- Rozszerzanie funkcji aplikacji SaaS w celu obsługi aplikacji służących do współpracy, np. Slack czy Zoom.
- Małe jest piękne. Chmura, rozwiązania mobilne i sieci społecznościowe umożliwiają małym firmom i startupom tworzenie nowatorskich produktów i zdobywanie rynków z niespotykaną dotąd szybkością.
- Era wymagających konsumentów. Uzbrojeni w urządzenia mobilne i sieci społecznościowe konsumenci mają teraz większy wybór i łatwiejszy dostęp do informacji niż kiedykolwiek wcześniej.
- W odpowiedzi na te wyzwania nowoczesny pakiet SaaS może wspierać rozwój całego przedsiębiorstwa poprzez szybsze wdrażanie innowacji, lepszą obsługę klienta i trafniejsze decyzje biznesowe, które zapewnia wbudowana analityka i możliwość kompleksowego wglądu w procesy biznesowe.
Funkcje SaaS
Połączone rozwiązania dla całego przedsiębiorstwa | Łączenie i optymalizacja międzydziałowych procesów biznesowych. |
Szybsze, elastyczniejsze ścieżki aktualizacji | Kwartalny dostęp do nowych funkcji. |
Łatwa personalizacja | Szybkie dostosowywanie rozwiązań do potrzeb biznesowych. |
Przenośność danych | Udostępnianie i/lub przenoszenie danych w SaaS — lokalnie i w aplikacjach chmury prywatnej. |
Wbudowane funkcje analityczne | Dostęp do danych w czasie rzeczywistym. |
Szybsze innowacje wykorzystujące wbudowane technologie | Podniesienie produktywności dzięki wbudowanej inteligencji samouczącej się i adaptacyjnej. |
Chmura ERP
Dowiedz się, jak rozwiązania chmurowe do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) mogą pomóc Twojej firmie przygotować się na wyzwania przyszłości w zakresie księgowości, analityki, konsolidacji, planowania, zaopatrzenia, projektów i sprawozdawczości.
Co to jest ERP?
Biorąc pod uwagę coraz powszechniejsze wdrażanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, oczekuje się, że takie rozwiązania będą stanowiły coraz większą część wszystkich aplikacji chmurowych. Sztuczna inteligencja będzie napędzać rozwój rozwiązań adaptacyjnych, umożliwiających aplikacjom zaplecza i biurowym uczyć się oraz dostosowywać do danych i zachowań użytkowników.
opr. na podst. mat. odoo, oracle