W całym kraju można zaobserwować wzmożone zainteresowanie deweloperów inwestycjami biurowymi. Powierzchnie biurowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wśród miast, które zyskują na tym trendzie jest także Łódź.

Od pewnego czasu można zaobserwować rozkwit miasta. Przyczyniły się do tego liczne udane inwestycje miejskie i regionalne. Łódź ma ogromny potencjał ludzki, a doskonałe położenie sprawia, że mamy do czynienia z zainteresowaniem inwestorów również w sektorze biurowym. Miasto jest doskonale skomunikowane z innymi częściami kraju, posiada rozwinięte zaplecze akademickie, a nowoczesne inwestycje, takie jak Imagine budynki biurowe sprawiają, że inwestorzy spoglądają na Łódź przychylnym okiem.

Zasoby powierzchni biurowej powiększają się z roku na rok. Obecnie sięgają 360 tys. mkw. Stare budynki i kamienice przechodzą renowację i są dostosowywane do potrzeb nowoczesnych miejsc pracy. Imagine inwestycja biurowa to doskonały przykład nowoczesnych powierzchni, które odpowiadają na potrzeby inwestorów. Rynek ten jest atrakcyjny także na tle całego kraju ze względu na niskie stawki najmu. Miesięczny koszt najmu waha się od 11,5 do 12,9 euro za metr kwadratowy. Dla porównania, w starszych budynkach czynsze osiągają stawki od 8 do 11 euro miesięcznie za metr kwadratowy.

Powierzchnie biurowe posiadają również doskonałą lokalizację – niemal 90% z nich znajduje się w centralnej części miasta. Pozostałe są umiejscowione w północno-zachodniej i południowo-wschodniej części miasta poza Śródmieściem. Dobrym przykładem jest Imagine biuro, które znajduje się niedaleko Śródmieścia i jest dobrze skomunikowane z transportem publicznym. W obrębie kompleksu biurowego znajdują się także powierzchnie handlowe czy tereny zielone.

Łódź w najbliższym czasie nie zwolni tempa. Wraz z rozwojem miasta rozkwita branża biurowa, dzięki czemu miasto przyciąga coraz więcej inwestorów – również tych z zagranicy. Miasto staje się bardzo konkurencyjne względem takich ośrodków biznesu jak Warszawa, Wrocław czy Gdańsk.

Wojciech