Praca przedstawiciela handlowego skupia się na rozwijaniu kontaktów z klientami. Jak może on wspomóc swoje działania, aby jego praca była jak najbardziej efektywna?

Każdego dnia handlowcy wyruszają w trasę i pokonują dziesiątki lub setki kilometrów, aby zawrzeć korzystne relacje z potencjalnymi klientami firmy. Muszą wykorzystać swoje umiejętności negocjatorów i wykazać się siłą perswazji. Pozyskiwanie nowych klientów wymaga od nich znajomości narzędzi i procedur, które ułatwią kontakt i wpłyną pozytywnie na wizerunek firmy. Zważywszy na częstą niechęć potencjalnych usługobiorców do zapoznawania się z nowymi ofertami, trzeba przyznać, że przedstawiciele handlowi mają przed sobą niełatwe zadanie.

Aplikacja do kompleksowego zarządzania

W pracy handlowca dużą rolę odgrywa połączenie umiejętności zarządzania mikro lub małą firmą;i reprezentowanie firmy w terenie. Monitorowanie przedsiębiorstwa podczas pobytu w terenie jest niełatwym zadaniem – umiejętność bilokacji jest niestety nieosiągalna, a ciągłe konsultacje telefoniczne uciążliwe.Wraz z rozwojem technologii wzrasta również i zapotrzebowanie na współczesne rozwiązania. Specjaliści z dziedziny sprzedaży zauważyli, że nie istnieje właściwa pomoc dla przedstawicieli handlowych, która umożliwiłaby im utrzymywanie kontroli nad finansami firmy podczas wyjazdu do klienta. Z myślą o nich powstała więc mobilna aplikacja SFA, działająca na podstawie systemu CRM. Warto wiedzieć, na czym ów system polega.

System CRM ma pomóc zwiększyć zysk w firmie, utrzymywać stałych klientów i pozyskiwać nowych, a także kreować lojalność. Dzięki CRM jakość świadczonych usług utrzymana zostaje na najwyższym poziomie, niezależnie od tego, jaki jest kanał komunikacji między handlowcem a kontrahentem. CRM umożliwia także przekazywanie danych o odbiorcy i analizowanie ich. To pozwala dopasować strategię działania osobną dla każdego z klientów.

Łatwo, szybko, mobilnie

Aplikacja SFA pozwala na wprowadzanie danych o interesantach i firmie oraz na optymalizację pracy w innowacyjny sposób. Mobilny CRM dla handlowców umożliwia m.in. elektroniczny obieg dokumentów, właściwe zarządzanie projektami na odległość czy przechowywanie informacji o kliencie i historii działań z nim związanych. Handlowcy dużą część czasu swojej pracy spędzają w podróży. Dzięki aplikacji działania, które musieliby wykonać po powrocie do firmy, mogą zrealizować już w drodze. To pozwala nie tylko na lepszą organizację czasu, ale zapewnia również, że informacje będą aktualizowane na bieżąco i nie zostaną pominięte.

Nowości technologiczne są wykorzystywane na coraz szerszą skalę. Warto mieć to na uwadze, aby rozwijać swoje przedsiębiorstwo wraz z postępem technologii. Specjaliści zadbali o to, aby dzięki aplikacji praca handlowców stała się łatwiejsza i bardziej efektywna. Z pewnością zastosowanie mobilnego CRM będzie więc dużym krokiem w przód.

  • Anna

    Jeśli chodzi o systemy CRM to jednym z prostych i funkcjonalnych systemów jest CRM Kamflex, o którym przeczytałam na jakimś forum, ale mój znajomy pracuje w dziale obsługi reklamacji, gdzie niedawno zaczęto użytkować system Kamflex. Program rzeczywiście sprawdza się w małych i mikro firmach! Zwłaszcza, że również jest dostępny w wersji mobilnej, więc możliwość sporządzania faktury, dokumentu, notatki służbowej czy wgląd do magazynu jest dostępny z każdego możliwego miejsca. Sama zastanawiam się nad wdrożeniem go do swojej firmy, ale uważam, że system ten zdecydowanie ułatwia pracę handlowcom.