Dzisiejszy dzień 2 grudnia będzie zapewne przeżyciem dla przedstawicieli branży wynajmu i leasingu pojazdów. Wszystko za sprawą 10-lecia PZWLP, która zrzesza obecnie 21 firm oferujących usługi wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego flot samochodowych. Zostaną wręczone wyróżnienia i nagrody dla najbardziej zasłużonych i mogących pochwalić się największymi sukcesami.

Impreza odbywa się w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. W Gali 10-lecia wezmą udział najważniejsi przedstawiciele m.in.: firm wynajmu długoterminowego (CFM), leasingowych, koncernów paliwowych, ubezpieczycieli, producentów i importerów samochodów, a także reprezentanci kluczowych w Polsce organizacji branżowych rynku flotowego, leasingowego i motoryzacyjnego.

Clue wydarzenia będzie Gala 10-lecia PZWLP podczas, której PZWLP 8. raz wręczy swoje nagrody, uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce. Z okazji jubileuszu organizacji, nagrody zostaną przyznane również za okres ostatnich 10 lat. Otrzymają je także przedstawiciele firm kooperujących z firmami leasingowymi i wynajmu aut w czterech dotychczasowych kategoriach:

– dla najlepszych serwisów napraw mechanicznych i blacharsko – lakierniczych;

– firmy najbardziej zaangażowanej w edukację kierowców (Nagroda Bezpieczna Flota);

– floty najbardziej przyjaznej środowisku (Nagroda Eko Flota);

– pierwszy raz nagrodę dla najlepszego partnera firm Rent a Car.

Zostaną też przyznane nagrody specjalne z okazji 10-lecia organizacji. Galę poprowadzi dziennikarz i prezenter telewizyjny Marcin Prokop.

Impreza będzie okazją do krótkiego podsumowania 10-letniej historii Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Branża skupiona w PZWLP generuje już ok. 1/3 sprzedaży nowych samochodów osobowych do firm w kraju. Atrakcją imprezy na pewno będą rozmowy kuluarowe, bowiem pojawią się specjalni goście – eksperci rynku flotowego i motoryzacyjnego z Polski i zza granicy. Podzielą się swoją wiedzą o początkach wynajmu długoterminowego aut (CFM) w Polsce, które sięgają lat 90.; przedstawią aktualną sytuację i skomentują kondycję branży. Wskażą prawdopodobne kierunki rozwoju i perspektywy branży w najbliższej przyszłości. Na pewno warto posłuchać porównań rodzimego rynku do bardziej rozwiniętego pod tym względem rynku Zachodniego.

Łącznie z tegoroczną edycją konkursu, do Nagród PZWLP zgłoszonych zostało już ponad 600 nominacji.

Opr. i Fot. PZWPL

Grupa Firm Rent a Car

W maju 2015 r. w PZWLP utworzona została odrębna struktura organizacyjna – Grupa Firm Rent a Car, która skupia obecnie 7 najważniejszych na krajowym rynku dużych, sieciowych polskich i międzynarodowych wypożyczalni samochodów.