Jak otrzymać darmowy terminal płatniczy i nie płacić prowizji od transakcji? To proste!

Public Relations – kompendium wiedzy PR
29 marca 2021
Agencja eventowa – czym się zajmuje i dlaczego warto z nią współpracować?
6 kwietnia 2021

Darmowy terminal płatniczy z dostawą do domu i zwolnienie z opłat prowizji przez 12 miesięcy – to tylko niektóre korzyści jakie oferuje program Polska Bezgotówkowa. Nic dziwnego, że skorzystało z niego już tylu przedsiębiorców!

Z danych dotyczących programu Polska Bezgotówkowa wynika, że tylko do końca 2020 roku w programie wzięło udział ponad ćwierć miliona firm! W ramach Polski Bezgotówkowej zainstalowano do tego czasu 350 tys. urządzeń. Co przyciąga przedsiębiorców do tej inicjatywy? Korzyści jest wiele! 

Płatności bez gotówki – szybkie, wygodne i bezpieczne! 

Korzyści z udostępniania transakcji bezgotówkowych klientom chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak wynika z licznych ankiet i badań opinii, konsumenci chętniej i częściej robią zakupy w miejscach gdzie mogą płacić bez gotówki. Postrzegają tego rodzaju płatności jako szybkie, bezpieczne i komfortowe. Jak sami przyznają, płacąc kartą skłonni są też wydawać większe kwoty. Nie ogranicza ich bowiem ilość gotówki w portfelu. 

Również pandemia COVID-19 przyczynia się do rozwoju tego trendu. Podczas gdy wraz z gotówką mogą być przekazywane z rąk do rąk groźne dla zdrowia człowieka drobnoustroje chorobotwórcze, ryzyko takie zmniejsza się do minimum w przypadku płatności kartą, telefonem lub smartwatchem. Powodem jest nie tylko to, że karta lub telefon ma jednego użytkownika. Także dezynfekcja terminala płatniczego jest dużo prostsza niż gotówki. 

Co więcej, użytkownikami kart płatniczych nie są już tylko osoby młode. Również osoby w średnim wieku coraz częściej stają się klientami bezgotówkowymi. Do tych form płatności przekonują się także seniorzy, którzy coraz częściej swoją emeryturę otrzymują na konto bankowe, a nie przekazem pocztowym w gotówce. 

Polska Bezgotówkowa – na czym polega program? Co zrobić, by wziąć w nim udział? 

Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa wiodących na polskim rynku agentów rozliczeniowych i wydawców kart przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego. Program związany jest także z deklaracją przedstawicieli polskiego rządu dotyczącą upowszechnienia akceptacji płatności bezgotówkowych. 

Ideą programu jest wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory lub przez ostatnich 12 miesięcy nie zapewniali w swoich placówkach możliwości płatności bezgotówkowych, a także ułatwienie im dostępu do terminali płatniczych. 

W związku z tym przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od przeprowadzanych transakcji. Więcej informacji o Polsce Bezgotówkowej znajdziesz na https://bezgotowki.pl/oferta/

Co zrobić by zakwalifikować się do Polski Bezgotówkowej? By wziąć udział w programie należy w pierwszej kolejności wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać dostosowany do potrzeb swojej firmy terminal płatniczy, wypełnić zamieszczony na stronie formularz i przejść weryfikację. Po zakwalifikowaniu się kurier dostarczy urządzenie pod wskazany adres. Udział w programie jest bezpłatny. Można uczestniczyć w nim tylko raz.