Foliopaki kurierskie – najlepsze zabezpieczenie drobnych przesyłek kurierskich

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym – kilka rad dla początkujących
28 stycznia 2021
Facility Management częścią profesjonalnej obsługi technicznej budynków?
6 lutego 2021

Duże przesyłki kurierskie – np. sprzęt AGD czy RTV – trafiają do kartonów, w których wnętrzu znajdują się dodatkowe zabezpieczenia ze styropianu. Co jednak w sytuacji, kiedy w grę wchodzi wysyłka niewielkich przedmiotów? Je również trzeba solidnie zabezpieczyć. Najlepiej wykorzystać w tym celu foliopaki kurierskie. Dowiedz się, czym są i jak wybrać najlepsze. 

Foliopaki kurierskie – co to jest? 

Foliopaki kurierskie to inaczej solidne torby foliowe, w które pakuje się przesyłki realizowane za pośrednictwem firm przewozowych. Są to charakterystyczne, wykonane z grubej folii LDPE opakowania, które pomagają zabezpieczyć przewożone przedmioty przed: 

  • zarysowaniem, 
  • zabrudzeniem, 
  • wilgocią, 
  • zakurzeniem. 

Ich bardzo charakterystyczną cechą jest sposób zamykania – są wyposażone w taśmę permanentną lub klapkę, co sprawia, że aby szczelnie zabezpieczyć przesyłkę, nie potrzebujesz dodatkowej taśmy czy kleju. Dlatego korzystanie z nich jest tak wygodne i chętnie wybierane. 

Foliopaki kurierskie – producent oferuje szeroki wybór rodzajów 

Choć ogólne cechy, jakimi wyróżniają się koperty foliowe kurierskie, są podobne, pomiędzy ich poszczególnymi rodzajami istnieją znaczące różnice. Warto mieć tego świadomość w momencie zamawiania takich opakowań. Cechy, które wyróżniają poszczególne koperty foliowe do wysyłki, to: 

  • rozmiar – koperta foliowa kurierska może mieć wymiary od 225×325+50 mm aż do 700×780+40 mm, 
  • kolorystyka – foliopaki kurierskie są wykonywane zarówno z białej, jak i czarnej folii. Możliwe jest też wykonanie nadruku z logo firmy dla wzmocnienia brandingu, 
  • sposób zamykania – na podwójną taśmę lub na klapkę, 
  • materiał wykonania – obok standardowych foliopaków z LDPE są też dostępne koperty samoprzylepne foliowe wykonane z materiałów biodegradowalnych, np. ze skrobi roślinnej. 

Foliopaki kurierskie z nadrukiem – wsparcie rozpoznawalności marki 

Firma, która realizuje sprzedaż wysyłkową, może skorzystać z kopert foliowych do wysyłki dostarczonych przez firmę kurierską. Jeśli jednak chce wzmocnić swoje działania wizerunkowe i jasno zakomunikować klientowi, od kogo otrzymuje paczkę – najlepiej wyposażyć się we własne foliopaki kurierskie. 

– Koperty foliowe na paczki mogą zostać oznakowane logotypem firmy, hasłem reklamowym, a także danymi kontaktowymi lub dowolnym innym nadrukiem. Zamówienie tej usługi tylko w niewielkim stopniu wpływa na cenę foliopaków, a jest formą inwestycji w markę – wyjaśnia ekspert z firmy Grala, która zajmuje się produkcją opakowań foliowych. 

Foliowe koperty kurierskie

Na co zwrócić uwagę, zamawiając foliowe koperty kurierskie? 

Foliopaki kurierskie zamawia się zazwyczaj w hurtowych ilościach – minimalna liczba w paczce to najczęściej 100 szt. Warto pamiętać, że im większą ilość się zamówi, tym korzystniejsza będzie cena. Podczas składania zamówienia dobrze też zwrócić uwagę na grubość foliopaków, ich rozmiary, a także kolorystykę. W razie wątpliwości co do tego, jaką wielkość wybrać, najlepiej skontaktować się z producentem. 

Podsumowując, foliopak kurierski to najlepsze możliwe opakowanie na drobne przedmioty przesyłane za pośrednictwem firmy dostawczej. Dobrze zabezpiecza towary, a jednocześnie może być efektywnym wsparciem brandingu. Warto więc zainwestować w takie rozwiązanie. Sprawdź koperty kurierskie dostępne w ofercie: https://sklep.grala.com.pl/worki-i-woreczki-foliowe/opakowania-kurierskie/foliopaki-kurierskie/