Programy do zarządzania projektami po polsku – zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę

Jak wygląda praca w Software House?
7 grudnia 2020
Nie planuj sam – skorzystaj ze wsparcia sprzedaży!
1 stycznia 2021

Optymalizacja zarządzania projektami to jeden z najistotniejszych aspektów funkcjonowania współczesnych firm. Zyskuje przy tym szczególną rolę przy zastosowaniu zwinnej metodyki. Ta pozwala wprawdzie na wyzwolenie pełni potencjału zespołów, jednocześnie jednak wiąże się z nowymi zagrożeniami. Istotnym wsparciem może okazać się program do zarządzania projektami. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych opcji, w tym te adresowane również do polskich odbiorców. Podjęcie dobrego wyboru w tym zakresie może okazać się znakomitym wsparciem dla funkcjonowania firmy.

Narzędzia do zarządzania projektami dla lepszej organizacji 

Projekty zajmują szczególne miejsce w działalności setek tysięcy przedsiębiorstw na naszym rynku. Sprawnie zarządzane umożliwiają osiągnięcie oczekiwanej efektywności. Niestety często wkrada się również do nich chaos, a managerowie borykają się z problemami związanymi z zarządzaniem z jednej strony pracami zespołów, z drugiej kwestiami kadrowymi, finansowymi czy kontaktem z klientem. Trudno o pogodzenie tych wielu elementów bez odpowiednich programów do zarządzania projektami, dostarczanych przez firmy takie jak katowicki Kotrak, zajmujący się m.in. implementacją polskich programów do zarządzania projektami: https://kotrak.com/pl/oferta/program-do-zarzadzania-projektami/

Jaki program do zarządzania projektami wybrać? 

Każde przedsiębiorstwo charakteryzuje się unikalnymi potrzebami. Musi radzić sobie również z różnymi problemami. Przed podjęciem decyzji o wyborze programu do zarządzania projektami online warto przede wszystkim zastanowić się, jakie są konkretne oczekiwania wobec oprogramowania. Obecne na rynku narzędzia są coraz bardziej funkcjonalne, pozwalają przy tym na zatroszczenie się o wiele aspektów prowadzenia projektów. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia sprawnej obsługi. Program do zarządzania projektami po polsku znacząco ułatwi korzystanie z niego każdego dnia, zapewni również wsparcie w dłuższym okresie. 

Za co odpowiadają programy do zarządzania projektami? 

Prowadzenie projektu to skomplikowane zagadnienie, które dotyczy wielu różnych kwestii. Dobre narzędzia do zarządzania projektami mogą pomóc m.in. w: 

  • Delegowaniu zadań, 
  • Komunikacji wewnątrz zespołu, 
  • Komunikacji z klientem, 
  • Raportowaniu, 
  • Zgłaszaniu błędów i zadań do wykonania, 
  • Nadzorowaniu kwestii finansowych, 
  • Zarządzaniu kadrami. 

Optymalny program do zarzadzania projektami pozwoli przy tym na dopasowanie jego funkcji do indywidualnych oczekiwań. Dzięki temu stanie się jeszcze lepszym wsparciem dla zespołu. Oprócz tego powinien dawać również jak najszerszy dostęp do oferowanych funkcji. Nowoczesne oprogramowanie bardzo często umożliwia korzystanie zarówno w wersji desktopowej, jak i online, a najlepsze programy do zarządzania projektami występują również pod postacią aplikacji na smartfony czy tablety. 

System ERP wspiera projekty 

Jeszcze lepsze rezultaty uda się osiągnąć dzięki zastosowaniu systemu ERP, pozwalającego na zarządzanie wszystkimi zasobami posiadanymi przez przedsiębiorstwo. Dzięki temu narzędzia do zarzadzania projektami będą mogły umożliwiać dostęp do aktualnych informacji, a sterowanie procesami będzie jeszcze łatwiejsze. Pozwala to również na łatwe uzyskiwanie informacji i zautomatyzowane raportowanie, na które pozwala wdrożenie rozwiązań Business Intelligence. Wiele kwestii, które w standardowym ujęciu są pracochłonne i wiążą się z ryzykiem popełnienia błędu, będzie sprawiać zdecydowanie mniej problemu. Warto pomyśleć o stworzeniu jak najbardziej rozbudowanego środowiska, które umożliwi firmie osiąganie jeszcze lepszych rezultatów.