Przesyłki kurierskie dla firm – InPost odpowiednim rozwiązaniem

Prawa kobiet w ciąży — co na temat ciąży mówi prawo pracy?
30 października 2020
Kto może wziąć pożyczkę pozabankową?
30 listopada 2020

Zakładając firmę usługową, taką jak na przykład sklep internetowy z odzieżą, musisz zadbać o prawidłową dostawę towarów. Ten przypadek jest dość prosty, ciuchy nie mają sporych rozmiarów. Co jednak kiedy trzeba przewieźć wielkogabarytowe towary? W tym wszystkim pomoże kurier InPost, który dla klientów biznesowych ma doskonałą ofertę. Przesyłki kurierskie dla firm – sprawdź, na jakich warunkach możesz z nimi współpracować. 

1. InPost – przesyłki do domu i paczkomatu 

2. Paczka niestandardowa, gabarytowa i dłużnicowa – co to znaczy? 

3. Integracja sklepu internetowego z InPost – doskonałe rozwiązanie 

4. Usługi kurierskie standardowe i dodatkowe – sprawdź, czego możesz oczekiwać! 

Firma InPost to najchętniej wybierane przedsiębiorstwo kurierskie w Polsce. Nie można się jednak temu dziwić, mają naprawdę rozsądne ceny, towary przewożą szybko, a ich oferta dla klientów biznesowych jest jedną z najlepszych na rynku. Sprawdź dokładnie, na co możesz liczyć, kiedy zdecydujesz się na współpracę z nimi. Usługi transportu przesyłek kurierskich dla firm czekają w InPost. 

InPost – przesyłki do domu i paczkomatu 

Jako jedna z nielicznych firm na świecie, marka InPost oferuje możliwość nadania paczki z siedziby firmy lub dostarczenia jej do punktu nadawczego, lub paczkomatu. Towar ten następnie pokonuje drogę do domu klienta lub paczkomatu w okolicy jego miejsca zamieszkania. Możliwości te sprawiają, że klient Twojego przedsiębiorstwa może zdecydować się na rozwiązanie, które najlepiej mu odpowiada. Zyskujesz na tym głównie Ty, jako marka przyjazna klientom. Kiedy to kurier odbiera paczkę od Ciebie, może ona ważyć 50 kilogramów, kiedy ma więcej, jest to już przesyłka gabarytowa, ale o tym później. Suma wymiarów nie może z kolei przekroczyć 220 centymetrów. Jeżeli jednak preferujesz samodzielnie nadać przesyłkę na przykład w paczkomacie, nie może ona mieć więcej, niż 25 kilogramów. Przesyłki kurierskie dla firm to bez dwóch zdań oferta szeroka i przyjazna biznesowi.  

Paczka niestandardowa, gabarytowa i dłużnicowa – co to znaczy? 

Pierwszą paczką, którą opiszemy, jest paczka niestandardowa. To wszystkie przesyłki, których suma wymiarów przekracza 220 centymetrów lub jeden z boków ma więcej, niż 120 centymetrów, a więc wszystkie większe, niż paczki standardowe o maksymalnych wymiarach. Jednak to nie koniec, niestandardowa paczka ma także niestandardowe kształty, czyli kształt owalny, cylindryczny, okrągły i inne, które mają na przykład wystające elementy. Przesyłki kurierskie dla firm o innych kształtach i wymiarach niż standardowe to wyższa cena transportu jednak cennik w tym przypadku jest bardzo atrakcyjny dla klientów biznesowych. W przypadku przedmiotów niebezpiecznych lub ADR także należy dopłacić. 

Kolejną paczką jest ta wielkogabarytowa. Jak sama nazwa wskazuje, jest sporych rozmiarów, jej suma wymiarów ma na przykład 6 metrów. Taka paczka musi ważyć 50 lub więcej kilogramów jednak nie więcej niż 70 kilogramów. Tutaj obowiązuje dopłata za każdy rozpoczęty kilogram wagi powyżej 50 kilogramów. Istnieje jeszcze dopłata, kiedy przewożony jest towar niebezpieczny lub ADR, tak samo jak w przypadku paczki niestandardowej. 

Ostatnie rozwiązanie to paczka dłużycowa. Tutaj także można wszystkiego domyślić się po nazwie. To paczka, której waga ma 30 kilogramów lub więcej (pojedynczy element). Paczka dłużycowa ma najdłuższy bok przekraczający 200 centymetrów, nie może jednak przekraczać 350 centymetrów (po prostu nie zmieściłaby się do auta dostawczego). W tym przypadku dopłata obowiązuje za każdy rozpoczęty metr długości. 

Istnieje jeszcze możliwość przewozu towarów na palecie o wadze od 70 do 800 kilogramów. Dla tej wagi palety istnieje jeden cennik jednak każdy rozpoczęty kilogram wagi powyżej 800 kilogramów to dopłata kilku złotych, według cennika na dzień 20.11.2020 rok, jest to 3 złote. 

Integracja sklepu internetowego InPost – doskonałe rozwiązanie 

Integracja sklepu przez API za sprawą InPost to świetne rozwiązanie dla wszystkich klientów biznesowych. Umożliwia przede wszystkim generowanie etykiet, tworzenie wysyłek i zarządzanie rozliczeniami. Rozwiązanie to pozwala między innymi nadawać indywidualne numery paczek. Na co jeszcze pozwala? Między innymi masz możliwość sprawdzenia dostępnych paczkomatów, sprawdzenie aktualnych cenników, statusów przesyłek, czy informacji o preferowanym przez klienta paczkomacie. Naprawdę sporo ciekawych funkcji w jednym miejscu! Przesyłki kurierskie dla firm za pomocą API InPost to szybkość, intuicyjne działanie i szczegółowe dane! 

Usługi kurierskie standardowe i dodatkowe – sprawdź, czego możesz oczekiwać 

Usługi standardowe to przede wszystkim pojedyncze nadanie paczki o różnej wadze. Należy tutaj zaznaczyć, że im przesyłka jest cięższa, tym jej nadanie będzie po prostu droższe. Usługi dodatkowe to już jednak coś zgoła innego. Przesyłki kurierskie dla firm z usługami dodatkowymi to między innymi możliwość ubezpieczenia paczki na kwotę 5 tysięcy złotych, 10 tysięcy złotych, a nawet 100 tysięcy złotych. Oczywiście cenniejsza przesyłka to wyższa kwota ubezpieczenia. Dodatkową usługą jest także możliwość pobrania przez kuriera ustalonej kwoty od klienta i przekazanie jej Tobie. To także serwis za pomocą SMS lub e-mail, możliwość zwrotu dokumentów do nadawcy, możliwość doręczenia Twojej paczki w sobotę, a także doręczenie przesyłki w godzinach pomiędzy 17-20 i ekspres drogowy dla przesyłek 30kg i 50kg.