Leasing maszyn budowlanych – na czym polega?

Allbag stawia na import
22 września 2020
Artykuły biurowe niezbędne w pracy
21 października 2020

Leasing to termin przewijający się w sieci i mediach. Co właściwie oznacza i czym jest leasing maszyn budowlanych? Czy to się opłaca i kto może się o niego ubiegać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Leasing jest pewnym rodzajem cywilnoprawnej umowy, na mocy której jedna strona daje drugiej stronie prawo do użytkowania jakiegoś przedmiotu przez określony czas pod warunkiem spłacania ustalanych rat. W leasing bierzemy najczęściej samochody, ale w rzeczywistości leasing może dotyczyć właściwie wszystkiego, co ma znaczenie w biznesie.  
Leasing maszyn jest usługą skierowaną do przedsiębiorców, którzy planują zakup maszyn, ale nie posiadają wystarczającej ilości środków finansowych. Z leasingu możesz skorzystać, gdy chcesz kupić maszynę zarówno nową, jak i używaną. Możesz liczyć na sfinansowanie części inwestycji lub jej całości. Daje to ogromne możliwości rozwoju firmy czy przedsiębiorstwa bez ogromnych inwestycji i zaciągania kredytów na wiele lat.  

Dlaczego warto skorzystać z usługi, jaką jest leasing maszyn? 

Leasing maszyn budowlanych to usługa, która przynosi ogromne korzyści. Dlaczego warto z niej skorzystać? Po pierwsze, decydując się na leasing, jedyne, czego potrzebujesz to środki na wkład własny. Całą resztę sfinansuje firma leasingowa. Leasing pozwala na zaliczenie maszyny w koszty, co jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku zakupu maszyny za gotówkę. Wiele osób martwi się, że gdy zdecydują się na leasing, ich zdolność kredytowa maleje. Nie ma jednak obaw, leasing w żaden sposób nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej, a wymaganych dokumentów jest znacznie mniej niż w przypadku kredytu. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość ustalenia różnych rat, które mogą różnić się w zależności od okresu, np. sezonu. Wszystkie formalności załatwisz nawet w ciągu jednego tygodnia, a dodatkowo obniży się wysokość płaconych przez Ciebie podatków. Leasing to ogromne oszczędności. 

Czy w nowej firmie możesz liczyć na leasing? 

Jeżeli posiadasz udokumentowane pierwsze obroty firmy, posiadasz fundusze na wkład własny, który z pewnością będzie wyższy niż w przypadku firm działających już przez dłuższy czas, masz szansę na uzyskanie leasingu. Istotne jest Twoje doświadczenie zawodowe, a także posiadanie prywatnego majątku. Jeżeli posiadasz żyranta, czyli poręczyciela, masz duże szansę na otrzymanie leasingu już na początku prowadzenia działalności. Warto pamiętać o tym, że umowę leasingową można zakończyć w dowolnym momencie jej trwania. 

artykuł sponsorowany