Karta paliwowa prepaid dla małych firm

Jak skutecznie pozyskiwać klientów i zatrzymywać ich na dłużej?
25 sierpnia 2020
Zakupy bez natychmiastowej zapłaty – przegląd ofert płatności odroczonych
14 września 2020

Selective focus of woman holding credit card while sitting in car on gas station

Na czym polega karta paliwowa prepaid? Jakie profity z jej wykorzystania zyskują małe przedsiębiorstwa? 

Karty paliwowe – doskonałe rozwiązanie dla firm 

Karty paliwowe od lat cieszą się ogromną popularnością wśród firm na całym świecie, co wynika przede wszystkim z ich ogromnych walorów użytkowych oraz łatwości obsługi. Po podpisaniu umowy z wybranym koncernem paliwowym przedsiębiorstwo otrzymuje karty paliwowe, które następnie przekazuje swoim kierowcom. Oni natomiast podczas wizyty na stacji paliw, po zatankowaniu nie muszą dokonywać płatności gotówkowych, a wszelkie rozliczenia dokonywane są właśnie za pomocą wspomnianych kart paliwowych. Warto dodać, że często ceny paliw oferowane w ramach tego typu współpracy są niższe niż dla pozostałych klientów. 

W teorii wszystko wydaje się być idealne – w rzeczywistości jednak zazwyczaj karty paliwowe przeznaczone są przede wszystkim dla dużych firm. Wynika to z kilku czynników, otóż koncerny paliwowe zazwyczaj chcą nawiązać współpracę z dużymi podmiotami. Zabezpieczają się też na wypadek rzadszego odwiedzania stacji benzynowej, ponieważ firma posiadająca kartę paliwową musi w każdym miesiącu nabyć określoną ilość paliwa, np. 500 lub 1000 litrów. W rezultacie karty paliwowe są niemal nieosiągalne dla małych firm, które w swojej flocie posiadają zaledwie 2–3 auta. Na szczęście mniejsze przedsiębiorstwa mogą skorzystać z nowoczesnej karty paliwowej bez zabezpieczeń BP Komfort Prepaid. 

Karty paliwowe prepaid dla małych firm 

Zasadę działania tego typu karty paliwowej zawarto już w jej nazwie, bardzo słuszne są też skojarzenia np. z telefonią komórkową. Karta paliwowa bez zabezpieczeń jest formatem prepaid, co w praktyce oznacza, że aby rozpocząć jej użytkowanie, wcześniej należy wpłacić na konto odpowiednie środki. Wszelkie późniejsze transakcje są pobierane z tej kwoty. Dlatego wszystko staje się jeszcze prostsze. Niewielkie przedsiębiorstwo zyskuje większą kontrolę nad swoimi wydatkami, dzięki czemu już nigdy nie zaskoczą cię wysokie rachunki za paliwo lub inne wydatki na stacji. Łatwiej zaplanujesz miesięczny budżet i go nie przekroczysz, co bez wątpienia ma wpływ na rentowność firmy. 

Warto też dodać, że dzięki karcie BP Komfort Prepaid możesz szybko i wygodnie korzystać z setek stacji tej marki na terenie całego kraju. Po zatankowaniu paliwa wystarczy podejść do kasy i za pomocą karty BP Komfort uiścić opłatę. Dodatkowo kierowca nie musi czekać na wystawienie faktury – zamiast tego na koniec okresu rozliczeniowego zostanie dostarczony dokument zbiorczy, w którym zawarto wszystkie transakcje. Nie trzeba kolekcjonować faktur po każdej wizycie na stacji, a pojedynczy dokument z pewnością ułatwi pracę także księgowości. 

Kartę paliwową BP Komfort Prepaid stworzono z myślą o małych firmach, co jest widoczne nawet w jej zasadach działania. Produkt jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, których miesięczne wydatki na paliwo nie przekraczają 14 000 zł. Ponadto BP nie narzuca firmie żadnej kaucji ani konieczności wnoszenia zabezpieczenia. Dlatego nie będziesz zmuszony do tankowania określonej ilości paliwa w ciągu okresu rozliczeniowego czy ponoszenia dodatkowych opłat. 

Z kartą BP Komfort Prepaid zyskujesz także atrakcyjne zniżki podczas wizyt na stacji paliw: 

  • 5 groszy na litrze paliwa premium, 
  • 10 groszy na litrze zwykłego paliwa, 
  • 5% zniżki na myjnię, oleje i płyny do spryskiwaczy. 

Nie ulega zatem wątpliwości, że BP Komfort Prepaid to świetny pomysł dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą zmniejszyć swoje wydatki na paliwo, uprościć wiele procedur, a do tego zwiększyć kontrolę nad swoim budżetem. Nie czekaj dłużej i już dziś wypełnij krótki formularz o wydanie karty paliwowej BP Komfort Prepaid!