Szkolenia UDT dla operatorów maszyn – teoria i praktyka niezbędna do wydajnej i bezpiecznej pracy

Jak korzystać z karty paliwowej dla małych firm?
30 lipca 2020
Na czym polega efektywność energetyczna – jak ją ocenić?
4 sierpnia 2020

W każdej pracy przynajmniej podstawowa wiedza i odrobina praktyki są bardzo ważne, aby w miarę sprawnie i poprawnie wykonywać swoje obowiązki. Istnieją jednak takie branże, w których zarówno teoria, jaki umiejętności czysto techniczne są wręcz niezbędne. Należy do nich m.in. sektor maszyn ciężkich.

Urząd Dozoru Technicznego – na straży wiedzy i bezpieczeństwa

Zastanawiasz się od czego zacząć, rozpoczynając swą przygodę jako operator podestu roboczego lub ładowarki teleskopowej? Najlepiej sprawdzić informacje na temat szkoleń Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Organ ten jest instytucją państwową, której główną aktywnością są działania z zakresu bezpieczeństwa urządzeń i instalacji technicznych. UDT zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem nadzoru i kontrolą techniczną sprzętu, ewidencją eksploatowanych maszyn oraz ich certyfikowaniem, a także tworzeniem programów szkoleniowych wraz z przeprowadzaniem egzaminów teoretyczno-praktycznych dla operatorów platform roboczych.

Gdzie szukać kursów przygotowujących do egzaminów UDT?

Gdzie szukać kursów, które pozwolą wzorowo przygotować się do testów? Najlepiej w ofercie firm z branży maszyn ciężkich o sprawdzonej renomie i wieloletnim doświadczeniu. Świetnym przykładem jest chociażby działający na polskim rynku od ponad dekady RIWAL, który w swej aktualnej ofercie posiada trzy programy szkoleniowe certyfikowane przez UDT (https://www.riwal.com/poland/pl-pl/szkolenia/szkolenia-udt-online):

  • kurs na podesty ruchome przejezdne (dawne 1P),
  • kurs na ładowarki obrotowe (dawne 1WJO),
  • kurs na wózki widłowe należące w przeszłości do kategorii 2WJO,
  • kurs na obsługę suwnic ogólnego przeznaczenia (dawniej kat. 2S).

Decydując się na szkolenie od RIWAL, zaczynasz od teorii prowadzonej online, a następnie przystępujesz do części praktycznej w jednym z polskich oddziałów uznanej, holenderskiej firmy, które rozlokowane są po całym kraju. Co dalej? Potem już tylko egzamin, certyfikat i umiejętności wraz z wiedzą, które zostają do końca życia!