Chcesz wysłać paczkę i odebrać gotówkę? Wybierz przesyłkę za pobraniem!

MASTICK – samoprzylepna maseczka ochronna. Zapomnisz, że masz ją na sobie!
23 czerwca 2020
Jak korzystać z karty paliwowej dla małych firm?
30 lipca 2020

Często kupując różne rzeczy w Internecie mamy dostępną opcję zapłaty za pobraniem. Polega to na opłaceniu zamówienia dopiero wtedy, gdy kurier dostarczy nam paczkę do drzwi. To dobry sposób dla tych, którzy korzystają z gotówki lub chwilowo nie mają innej opcji. Co więcej, przy takiej płatności możemy od razu sprawdzić zakupione rzeczy i ewentualnie je odesłać bez ponoszenia kosztów. Jeśli chcesz sprzedać samemu coś i otrzymać zapłatę przez pobranie, to zapoznaj się z tym artykułem!

Ile kosztuje przesyłka za pobraniem?

Jeśli chcesz sprawdzić, ile zapłacisz za wysłanie swojej paczki za pobraniem, skorzystaj z porównywarki cen kurierów AlleKurier.pl. Tam szybko i łatwo poznasz cenniki znanych firm kurierskich. Wtedy będziesz mógł zadecydować, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Zacznij od podania wymiarów oraz wagi przesyłki. Następnie musisz zaznaczyć, że chcesz nadać paczkę za pobraniem – w okienku wpisz, ile wynosi to pobranie. Koszt takie przesyłki to podstawowa cena za wysyłkę plus doliczona kwota za tę usługę. W każdej firmie jest ona inna.

Cennik przesyłek pobraniowych różnych kurierów

W zależności od wybranego kuriera, koszt pobrania będzie różny. Kurier DPD proponuje 0,7% kwoty, jaką wynosi pobranie. Ma być to minimum 3,60zł. Kurier DHL pobiera stałą opłatę w wysokości 5zł. Bardzo tanią ofertę ma kurier InPost w opcji paczkomatowej. Przesyłka za pobraniem kosztuje jedynie 2,99zł. Jednak w tradycyjnej opcji kurierskiej cena wynosi już 5zł. Ofertę przesyłek pobraniowych mają także inne firmy, takie jak FedEx oraz UPS. Pierwsza z nich posiada różne ceny w zależności od wysokości pobrania. Z kolei UPS pobiera 0,45% całości pobrania i musi być to minimum 5zł.

Jak nadać przesyłkę pobraniową?

Jeśli już wyszukałeś w porównywarce kurierów różne oferty, zdecyduj się na jedną z nich. Zamów kuriera także z poziomu serwisu. Przesyłki kurierskie pobraniowe zamawia się tak samo łatwo, jak zwykłe paczki. Zajmijmy się jednak kwestią, czy wybrać po prostu opcję tani kurier, czy jednak zwrócić uwagę na inne szczegóły? Warto spojrzeć także na takie elementy, jak długość oczekiwania na zwrot pobrania. Przesyłki kurierskie pobraniowe mogą być tanie, ale na zwrot możemy czekać nawet kilkanaście dni. Jeśli zależy nam na szybkim otrzymaniu pieniędzy, możemy zapłacić za przyspieszony zwrot. Kilka firm oferuje taką usługę w gratisie do danej sumy.

Jakie dane są potrzebne przy nadawaniu przesyłki pobraniowej?

W formularzu nadawczym będziemy proszeni o podanie danych nadawcy oraz adresata. Potrzebny będzie także numer konta bankowego, na który zostanie przelana suma pobrania. To podstawowe informacje, jakie muszą zostać zawarte. Oprócz tego procedura nadawania przesyłki jest dokładnie taka sama, jak zawsze. Wszystko jest bardzo proste i poradzi sobie z tym każdy z nas. Zamów kuriera i sprawdź jak działają przesyłki pobraniowe. Jeśli okaże się to skuteczne dla Twojego biznesu, możesz podpisać z daną firmą współpracę na więcej paczek!