Outsourcing IT – kompleksowe wsparcie dla zapewnienia ciągłości operacyjnej firmy

3 główne powody, dla których warto inwestować na rynku Forex
17 czerwca 2020
Ranking kredytów – dowiedz się, zanim wybierzesz
22 czerwca 2020

Close-up of young business team working together in creative office while young woman pointing on the data presented in the chart with pen

Coraz więcej firm decyduje się obecnie na korzystanie z usług outsourcingowych. To popularny wybór również w dziedzinie IT.

Aby firma mogła sprawnie realizować wszystkie swoje obowiązki, nie musi zatrudniać szeregu specjalistów – może korzystać z ich usług w modelu outsourcingu. Tak świadczone są nie tylko usługi rachunkowe, kadrowo-płacowe czy transportowe, ale również opieka informatyczna.

Wsparcie informatyczne jako outsourcing może kompleksowo pomóc firmie w zapewnieniu ciągłości operacyjnej – także dzisiaj, w dobie epidemii koronawirusa, gdy wiele przedsiębiorstw przechodzi na pracę zdalną.

Outsourcing IT – zewnętrzna obsługa informatyczna

Outsourcing (z ang. outside-resource-using) jest rodzajem modelu współpracy pomiędzy dwoma firmami, który polega na zlecaniu określonych czynności przez jeden podmiot drugiemu podmiotowi.

Poprzez outsourcing firma zlecająca tego typu usługi może skoncentrować się na prowadzeniu własnej działalności, podczas gdy zleceniobiorca zadba o dostarczenie odpowiedniego jej potrzebnego wsparcia.

Warszawa to jedno z wielu miast, w którym działa wiele firm świadczących obsługę outsourcingową. Wśród nich dostępne są również takie, które dostarczają outsourcing IT, czyli zewnętrzną obsługę informatyczną.

Outsourcing w branży IT to opieka informatyczna włączająca szereg czynności niezbędnych do utrzymania ciągłości operacyjnej przedsiębiorstwa, które bazuje na komputerach oraz sieciach w realizacji swoich codziennych obowiązków.

Zakres outsourcingu IT – usługi informatyczne dla firm

W ramach outsourcingu IT klienci biznesowi mogą skorzystać z szerokiej gamy usług, które stanowią wsparcie zarówno w przypadku realizacji obowiązków w siedzibie firmy, jak również w home office.

Firmy dostarczające usługi informatyczne mogą zaoferować swoim klientom kompleksową, profesjonalną obsługę, która obejmuje między innymi:

 • Przygotowywanie i administrację sieci, także sieci VPN.
 • Montaż i konfiguracja sprzętu komputerowego.
 • Instalacja i naprawa oprogramowania – systemów informatycznych i innych.
 • Tworzenie systemów bezpieczeństwa chroniących dane firmy.
 • Przygotowywanie kopii zapasowych.
 • Serwis sprzętu komputerowego.
 • Szkolenia informatyczne dla pracowników.
 • Doradztwo informatyczne.

To zatem szeroka gama usług, które dedykowane są dla firm – wówczas outsourcing IT może praktycznie całkowicie zastąpić własny dział IT.

Więcej informacji dotyczących opieki informatycznej realizowanej w tym właśnie zakresie w mieście Warszawa można uzyskać na stronie internetowej firmy IT Center, która specjalizuje się w świadczeniu takiej obsługi IT

Opieka informatyczna – przyszłościowe zalety

Firmy mogą uzyskać szereg korzyści dzięki przejściu na outsourcing IT. To dzisiaj bardzo popularne rozwiązanie nie tylko w mieście Warszawa, ale również w innych miejscowościach na terenie całego kraju.

Wsparcie polega wówczas zarówno na obsłudze odbywającej się w siedzibie firmy, jak również zdalnym usługom – przez telefon, czat internetowy. W razie pojawienia się problemów wystarczy tylko skontaktować się z pracownikiem firmy outsourcingowej, by dokonać zgłoszenia.

Dla firmy, która decyduje się na taką właśnie obsługę, opieka informatyczna niesie wiele zalet. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • Szybki dostęp do profesjonalnego wsparcia – zarówno przy tworzeniu infrastruktury IT firmy, jak również przy planowanych zmianach w tym obszarze oraz usterkach.
 • Niskie koszty związane z obsługą – brak wysokich opłat wynikających ze współpracy z zewnętrzną firmą.
 • Bezpieczeństwo działalności pod kątem IT – dzięki temu firma może mieć pewność, że nawet w niespodziewanych sytuacjach może liczyć na pełne wsparcie.
 • Zwiększenie przewagi nad konkurencją – bez konieczności ponoszenia wysokich wydatków na obszar IT.

W związku z tym outsourcing IT to kompleksowe wsparcie dla każdej firmy, która chciałaby działać bez skutecznie, sprawnie, bez ryzyka – także pod kątem IT. Dla tych przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności, to przyszłościowa decyzja!