Tania winda w przychodni zdrowia – krzesełko schodowe czy platforma dla niepełnosprawnych?

Rynek gier hazardowych w Polsce i jego przyszłość
22 kwietnia 2020
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach tarczy finansowej PFR
29 kwietnia 2020

Nowa generacja wind schodowych pozwala szybko zlikwidować bariery architektoniczne w postaci schodów i dopasować siedzibę przychodni do potrzeb Twoich pacjentów. Które urządzenie powinieneś wybrać, aby najskuteczniej zniwelować przeszkody utrudniające życie osobom starszym i niepełnosprawnym? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł!

Likwidacja barier w przychodni – szybko i bez remontu

Winda dla niepełnosprawnych na schody umożliwi Ci trwałe zwiększenie dostępności przychodni dla pacjentów bez konieczności przebudowywania obiektu. Krzesełko dla seniora i platforma schodowa poruszają się w biegu schodów, nie wymagają więc dodatkowej przestrzeni, niezbędnej do uruchomienia tradycyjnego dźwigu. Do prawidłowego działania potrzebują jedynie dostępu do gniazdka elektrycznego, do którego należy wpiąć na stałe ładowarkę udostępnianą w zestawie. Zamontowanie taniej windy dla niepełnosprawnych do przychodni zajmuje zaledwie 1 dzień, a część modeli jest dostępna od ręki. Są to np. krzesełka do transportu po schodach prostych – Acornoraz tanie platformy schodowe dla niepełnosprawnych Logic.

Platforma schodowa – tania winda dla niepełnosprawnych do przychodni

Urządzenia te służą do bezpiecznego transportowania po schodach osób na wózkach inwalidzkich. Ich obsługa nie wymaga pomocy opiekuna ani wysiłku ze strony pasażera – jest intuicyjna i przyjazna dla osób w każdym wieku. Platformę dla niepełnosprawnych można założyć na schodach zewnętrznych oraz wewnętrznych – zarówno prostych, jak i krzywoliniowych, czyli krętych, zabiegowych lub wielobiegowych.

Można ją dodatkowo wyposażyć w siedzisko, które umożliwia bezpieczne transportowanie po schodach nie tylko osób na wózkach inwalidzkich, ale również seniorów. Do zamontowania platformy dla osób niepełnosprawnych niezbędne jest zachowanie odpowiedniej szerokości biegu schodowego oraz min. 150 cm wolnego miejsca przed schodami. Jeżeli schody w Twojej przychodni są wąskie lub znajdują się tuż za drzwiami, rozważ założenie krzesełka schodowego.

Odbiór windy przez sanepid to nic trudnego

Zgodnie z ustawą o dozorze technicznym, właściciel windy schodowej dla niepełnosprawnych powinien ją zgłosić do Urzędu Dozoru Technicznego. Nasza firma chętnie pomoże Ci w skompletowaniu dokumentów i przeprowadzeniu odbioru windy.

Warto dodać, że zarówno krzesełka do transportu po schodach, jak i platformy schodowe zyskują akceptację nadzoru budowlanego oraz sanepidu, ponieważ trwale niwelują bariery architektoniczne i pozwalają na samodzielne pokonywanie schodów. To sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla właścicieli klinik, którzy szukają korzystniejszego rozwiązania, niż założenie w budynku tradycyjnej windy. O tym, że warto montować windy schodowe w poradniach najlepiej mówią liczby. Nasze portfolio obejmuje już ok. 120 krzesełek schodowych i ok. 50 platform, które zlikwidowały bariery architektoniczne w polskich przychodniach.

Winda dla niepełnosprawnych – cena Cię zaskoczy

Szybki czas realizacji, brak dodatkowych kosztów związanych z remontem lub przebudową budynku i wygoda korzystania z urządzeń to nie jedyne zalety dźwigów schodowych. Niebagatelną rolę odgrywa też cena, która w przypadku krzesełek i platform schodowych jest niższa niż koszt montażu tradycyjnej windy. Wartość wydatków związanych z założeniem windy schodowej zależy od wielu czynników, m.in. wysokości schodów, ich kształtu oraz rodzaju wybranego urządzenia.

Jeżeli szukasz taniej windy dla niepełnosprawnych, której koszt montażu może zamknąć się nawet w kilkunastu tysiącach złotych, zapytaj naszych ekspertów o krzesełka schodowe Acorn.

Zadzwoń pod nr:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002 

lub wyślij e-mail na adres: info@winda-na-schody.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl