Jak zaprojektować przyciągający wzrok banner reklamowy?

Srebro – ulubiona biżuteria motocyklistów
23 grudnia 2019
Jak działa kalkulator kredytowy?
24 grudnia 2019

Jeśli chodzi o projektowanie i drukowanie banerów – trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Nawet jeśli masz stosunkowo duże doświadczenie w innych formach druku (np. projektowanie naklejek lub ulotek itp.), to wiedz, że istnieje kilka aspektów świetnego projektu banerów, które wielu projektantów często zaniedbuje, a to właśnie one często są kluczowe dla sukcesu danej reklamy.

W przeciwieństwie do wielu innych drukowanych materiałów marketingowych, banery reklamowe muszą być szalenie czytelne i zarazem dobrze widoczne już z daleka, dlatego też należy podkreślić niektóre elementy projektu, aby mieć pewność, że tak właśnie będzie w przypadku planowanej przez Ciebie reklamy.

Baner reklamowy – umieszczenie reklamy a czcionka

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pomyśleć przed podjęciem jakiejkolwiek innej decyzji związanej z projektem, jest zamierzone umieszczenie banera. Chociaż może się wydawać, że to nie ma większego znaczenia, prawda jest taka, że zamierzone umieszczenie banera może mieć największy wpływ na wybór schematu kolorów (lub nawet całego projektu) zastosowanego do banera.

Idealnie byłoby, gdyby kolorystyka banera była bardzo kontrastowa w porównaniu z jego umiejscowieniem, a jeśli nie masz doświadczenia w doborze takowej, zawsze możesz liczyć na pomoc specjalistów, takich jak Ci z avatar.pl. Jest duża szansa, że Ci sami specjaliści wskażą szybko na kolejną z wielu rzeczy, o których należy pamiętać przy bannerach. Mianowicie chodzi o to, że w większości przypadków nadrzędnym celem reklamy typu banner jest przyciągnięcie uwagi – już z daleka.

Z tego powodu musisz upewnić się, że każda treść umiejscowiona na Twoim banerze, jest napisana dużym, czytelnym tekstem, ponieważ bez tego jest wielce prawdopodobne, że Twój baner nie będzie czytelny dla każdego, kto znajdzie się w odległości większej niż kilka metrów.

Udany baner – nie tylko lokalizacja i czcionka

Poza powyższymi aspektami koniecznie pamiętaj: używaj wysokiej jakości grafiki i zdjęć. W końcu musisz zrobić wszystko, aby przyciągnąć uwagę przechodniów na swój baner.

Zatem wysokiej jakości elementy muszą harmonizować z innymi dobranymi aspektami, jak:

  • kolorystyka,
  • typografia,
  • rozmiar.

Wynika to z faktu, iż obrazy mogą pełnić rolę punktu skupienia uwagi na danym projekcie graficznym i dlatego często to właśnie przyciągają przechodniów, zachęcając, by rzucili okiem w tymże kierunku. Wysokiej jakości grafika nie tylko pomaga przyciągnąć uwagę, ale może również pomóc wzmocnić Twój przekaz i / lub przekazać emocje bez potrzeby dodawania jeszcze większej ilości tekstu.

materiał sponsorowany