W jaki sposób wyróżnić stoisko handlowe?

Stare korony szwedzkie – gdzie można je jeszcze wymienić?
19 listopada 2019
Jak zorganizować imprezę plenerową?
19 listopada 2019

People at the lighting exhibition

Niezależnie od tego, czy organizujesz stoisko handlowe na targach branżowych czy wyspy ekspozycyjne w galeriach i pasażach handlowych, kluczem do skutecznego przyciągania uwagi i generowania odpowiedniej sprzedaży, jest wyróżnienie stoiska spośród tłumu i zaintrygowanie docelowej grupy odbiorców.

Zarówno konsumenci przechadzający się po galeriach i pasażach, jak i uczestnicy targów bombardowani są mnóstwem bodźców, przez co przykucie ich uwagi i zatrzymanie jej na dłużej to nie lada wyzwanie. Obecność na targach oraz kreacja stoiska, która przyciągnie interesantów, to podstawa do generowania wartościowych leadów, a także prezentacja firmy lub marki zgodnie z jej DNA, budowanie solidnego wizerunku, angażowanie i zaczątek do nawiązywania wartościowej współpracy. Podobnie zalety wyróżniającego się stoiska wystawowego możemy odnieść do stoisk umieszczonych w przestrzeniach handlowych.

Jak wyróżnić stoisko handlowe?

Stoiska targowe i wystawowe powinny wyróżniać się przede wszystkim oryginalnością designu. Musi być ona na tyle nieszablonowy, aby zwrócił uwagę odbiorców. Na światowej sławy targach wystawcy całkowicie puszczają wodze fantazji, prześcigając się w prezentacji nowatorskich, innowacyjnych i niezwykle skutecznych rozwiązań wizualnych. Nierzadko na tego typu targach możemy obserwować wielkoformatowe stoiska o potężnych i nietypowych kształtach, które wręcz przytłaczają najbliższą sobie przestrzeń.

W przypadku krajowych targów lub galeryjnych przestrzeni właściciele obiektu mogą nakładać pewne ograniczenia dotyczące kubatury. Z tego też względu wyróżników wizualnych warto szukać wśród nietypowych kształtów i materiałów oraz nowoczesnych i interaktywnych technologii. To właśnie technologia staje się obecnie najsilniejszym orężem w walce o uwagę konsumentów i interesantów. Wśród topowych rozwiązań wyróżnić można m.in.: interaktywne ekrany, przemyślanie zaprojektowane oświetlenie czy możliwość interakcji konsumentów i interesantów ze stoiskiem.

Prezentacja produktów

Jedną z najważniejszych funkcji stoiska targowego jest odpowiednio atrakcyjne zaprezentowanie produktu marki lub firmy. Możliwe jest to za pomocą wielu rozwiązań i technik, których dobór powinien być uzależniony od wielu czynników – m.in. specyfiki marki, jej komunikacji i DNA, rodzaju oferowanych produktów oraz charakterystyki docelowej grupy odbiorców.

Typowymi narzędziami do prezentacji oferty na targach lub w galeriach są: interaktywne ekrany, totemy informacyjne oraz infokioski, bary i stoły prezentacyjne, różnego rodzaju potykacze, roll-upy, a nawet tak zaawansowane technologie, jak fogg screeny czy interaktywne podłogi.

Szukasz partnera, który wesprze Twoją firmę w prezentacji oferty na targach lub w przestrzeniach sprzedażowych? Zastanawiasz się, jak wyróżnić stoisko targowe? Sprawdź stoiska handlowe Canvas i postaw na specjalistów od Visual Merchandisingu.

materiał partnera