Jak zorganizować imprezę plenerową?

W jaki sposób wyróżnić stoisko handlowe?
19 listopada 2019
„Estoński CIT „- co dalej ?
20 listopada 2019

Festyny, wydarzenia kulturalne i koncerty na świeżym powietrzu to okazja do promocji miasta. Nie tylko mieszkańcy doceniają taką formę rozrywki, gdyż zorganizowane z rozmachem przedsięwzięcia artystyczne przyciągają także tłumy z dalszych okolic. Kluczem do sukcesu takiego wydarzenia jest przede wszystkim dobra organizacja techniczna, która będzie urozmaiceniem oprawy artystycznej. Na co zwrócić uwagę, przygotowując event na świeżym powietrzu?

Organizacja estrady

Planowanie imprezy powinno się zacząć od wyboru najlepszego miejsca do postawienia sceny. W niektórych miastach estrada jest zbudowana na stałe i wymaga tylko odpowiedniej aranżacji, która będzie pasowała do scenariusza imprezy. Niekiedy jest tak, że powierzchnia jest zbyt duża na występy teatralne lub muzyczne, co wymaga przeorganizowania sceny. Można do tego celu wykorzystać podesty sceniczne, które łączą się modułowo i pozwalają stworzyć dowolne kształty. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się do aranżacji miejsca na orkiestrę czy podwyższenia dla artystów występujących na scenie. Podesty sceniczne BSC System można modyfikować w dowolny sposób, podnosząc lub opuszczając blat, dostosowując do potrzeb wydarzenia artystycznego.

Montaż elementów scenicznych

Przygotowując imprezę na dużą skalę, nie można zapominać o wyposażeniu technicznym, które odgrywa bardzo ważną rolę. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby sprzęt był dopasowany do parametrów sceny oraz zasięgu odbiorców. Do aranżacji estrady będą niezbędne następujące elementy:

  • Dobre nagłośnienie – sprzęt akustyczny musi być odpowiednio rozstawiony, aby gwarantować oprawę muzyczną na najwyższym poziomie.
  • Oświetlenie – szczególnie wieczorem efekty świetlne pozwalają urozmaicić całe wydarzenie i zastąpić pozostałe rekwizyty i dekoracje sceniczne.
  • Podesty sceniczne – na scenie można ustawić dodatkowe podesty sceniczne, które mogą pełnić funkcję podwyższenia dla artystów, sprzętu elektronicznego czy nagłośnienia.
  • Kurtyna – w imprezach plenerowych rzadko stosuje się kurtyny, jednak w przypadku występów teatralnych jest ona niezbędna. Nowoczesne kurtyny są w pełni zautomatyzowane, dlatego można je w dowolnym momencie ukryć z pola widzenia.

Scena stanowi najważniejszy punkt widowiska, jednak bez odpowiedniego wyposażenia nie zapewni tak doskonałej oprawy. Organizując imprezę plenerową, warto wcześniej zaplanować scenariusz występów, aby wszystko wcześniej przygotować i w razie konieczności wprowadzić zmiany.

Widownia

Podczas imprez na świeżym powietrzu konieczne jest wydzielenie specjalnej strefy dla widzów. Zamiast montować skomplikowane rusztowania z siedzeniami można wykorzystać do tego podesty sceniczne. Ze względu na modułowe łączenie i możliwość wyposażenia w barierki i schodki podesty sceniczne idealnie sprawdzą się jako miejsce siedzące dla gości. Warto być również przygotowanym na zmianę pogody i na wszelki wypadek zorganizować zadaszenie plenerowe, pod którym widzowie będą mogli się schronić przed deszczem lub nadmiernym słońcem.

materiał partnera