Bank Gospodarstwa Krajowego obchodził 95 – tą rocznicę powstania

Zerowy PIT dla młodych, czy muszę przygotować PIT-37?
15 października 2019
Kartki świąteczne z logo – daj się dobrze zapamiętać!
29 października 2019

Dyrektor Regionu Pomorskiego BGK Monika Kasińska wita przybyłych gości

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyła się z tej okazji uroczysta Gala.

Bank stawia na wartości

Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski i to już od 95 lat. Czy wiesz jak BGK poprawia jakość życia mieszkańców poszczególnych regionów? Finansuje rewitalizacje miejsc kultowych i takich, które mają potencjał by takimi się stać, wprowadza ekologiczne rozwiązania w zakładach produkcyjnych, pomaga modernizować miejskie autobusy? Wspiera rozwój rodzinnych biznesów, nie zapominając równocześnie o podmiotach ekonomii społecznej.

Przypomnijmy sobie jak to było: ” W 1924 r., jako element reform, które mają przynieść społeczeństwu stabilizację i pobudzić rozwój kraju, powołany zostaje nowy bank. Bank Gospodarstwa Krajowego. Jego celem jest finansowanie inwestycji gospodarczych i modernizacji kraju”.

I tak jest do dzisiaj

Działania banku przekładają się na konkretne projekty rozwojowe oraz wsparcie firm.O wsparciu małych firm opowiada członek zarządu BGK Przemysław Cieszyński, https://wpolsce.pl/gospodarka/9197-wywiad-gospodarczy-jak-bank-rozwoju-wspiera-male-firmy-gosc-przemyslaw-cieszynski

Członek Zarządu BGK Przemysław Cieszyński