Tablet czy czytnik e-booków? Co sprawdzi się lepiej?

Jak twój smartfon może pomóc w utrzymaniu zdrowego trybu życia?
5 lipca 2019
Kredyty hipoteczne dla osób pracujących za granicą w 2019 roku
10 lipca 2019

Mockup image of a woman's hands holding and using black tablet pc with blank white screen while sitting in the airport

Wydaje się, że lada chwila rynek książek elektronicznych wyprze książki papierowe. Już teraz rozwija się bardzo prężnie i wiele e-booków można dostać w o wiele bardziej atrakcyjnych cenach niż standardowe wydania. Dlatego najbardziej zapaleni czytelnicy decydują się na zakup urządzenia, na którym mogą czytać i przechowywać książki. Co lepiej sprawdzi się w tej roli? Tablet czy czytnik e-booków?

Tablet kontra czytnik e-booków

Czytnik e-booków to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenie przeznaczone do tego, by czytać na nim książki. Jest poręczny, wygodny, niezbyt duży. Dokładnie tak jak tablet. Dlaczego więc tak wiele osób uważa, że zakup czytnika e-booków jest lepszym rozwiązaniem?

Główna różnica leży w wyświetlaczu. Standardowe wyświetlacze LCD, które znajdują się w tabletach, odbijają światło, więc trudniej się czyta w pełnym słońcu. Mają także różne wymiary, które mogą utrudniać obejmowanie wzrokiem całej książki. Jeśli jednak zdecydujesz się na tablet, który jak Samsung SM-T710NZWEXEO ma ekran dopasowany do potrzeb czytelników, możesz czytać tak samo wygodnie. W tym wypadku tablet dla czytelników to idealne rozwiązanie.

Rozwiązanie dla czytelników w tablecie SM-T710NZWEXEO

Tablet Samsung Galaxy TabS2 ma ekran, który świetnie sprawdza się w przypadku najbardziej zapalonych czytelników. Przede wszystkim ma wygodne wymiary w proporcjach 4:3, dzięki czemu wygodnie przegląda się czasopisma czy e-booki.

Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia trybu Reading Mode. Za jego pomocą możesz łatwo dopasować jasność ekranu i tapetę. To umożliwia komfortowe czytanie w każdych warunkach. Niewielkie wymiary urządzenia – tablet Samsung Galaxy Tab S2 ma obudowę o zaledwie 5,6 mm szerokości i waży 265 g – sprawiają, że wygodnie trzyma się go w dłoni i bez problemu można zabrać go ze sobą wszędzie.

Przewaga tabletów nad czytnikami e-booków

Tablet SM-T710NZWEXEO to świetne rozwiązanie. Dopasowany do potrzeb czytelników ekran sprawia, że sprawdza się tak samo dobrze jak czytnik e-booków, a pod niektórymi względami nawet lepiej. Czytnik służy wyłącznie do czytania. Tablet to urządzenie multifunkcyjne, wobec czego jest po prostu o wiele bardziej przydatny.

Dzięki dodatkowym opcjom może posłużyć do przeglądania stron internetowych, może także być narzędziem do pracy. Wspaniale zastąpi aparat fotograficzny, będzie miejscem przechowywania danych dzięki pamięci o dużej pojemności. Z powodzeniem możesz przechowywać na nim książki, które cię najbardziej interesują i do których chcesz wracać. Tablet Samsung Galaxy Tab S2 jest wielozadaniowy, pozwala na podzielenie ekranu i używanie kilku aplikacji naraz, co bardzo się przydaje w czasie czytania e-booków. To także świetne rozwiązanie na podróż, dzięki długiemu czasowi pracy po naładowaniu baterii. Dzięki temu nawet w czasie długiego lotu czy podróży pociągiem będziesz mógł uprzyjemnić sobie czas lekturą. Nawet najlepszy czytnik e-booków nie zastąpi tabletu, za to tablet może z powodzeniem zastąpić czytnik.