Jak twój smartfon może pomóc w utrzymaniu zdrowego trybu życia?

eTradeShow – targi dla e-commerce
27 czerwca 2019
Tablet czy czytnik e-booków? Co sprawdzi się lepiej?
5 lipca 2019

Zdrowie powinno być dla nas priorytetem – a utrzymanie go na najwyższym poziomie zadaniem, które należy zacząć realizować od teraz do końca życia. Jak to zrobić? Stare sposoby są najprostsze – zdrowiej i mniej jeść, a za to więcej się ruszać. Czasem trudno nam wytrwać w tym postanowieniu i wtedy na pomoc przychodzi… nowoczesny smartfon!

Odchudzająca moc smartfona?

W jaki sposób twój sprzęt może ci pomóc utrzymać formę? Czy ma właściwości redukowania tkanki tłuszczowej poprzez fale radiowe? A może generuje impulsy, które pobudzają mięśnie i aktywizują je do ruchu? Cóż, takich urządzeń mobilnych jeszcze nie wymyślono. Odchudzająca i prozdrowotna moc smartfona polega raczej na tym, że twój nowy Samsung Note współpracuje z tobą i uczy cię prawidłowych nawyków. Smartfony Samsung Galaxy Notesą przeznaczone dla osób, które czują potrzebę utrzymania samodyscypliny, gdyż pełne są narzędzi pozwalających na kształtowanie lepszego siebie.

Jak smartfon wpływa na zdrowie?

Smartfony Samsung Galaxy Notemają możliwość wpływania na twoje postępowanie poprzez różne ciekawe aplikacje. I tak na przykład aplikacja licząca kroki pozwoli ci ocenić, czy ruszasz się na co dzień dosyć, czy jeszcze potrzebujesz po pracy zrobić sobie intensywny spacer. WHO zaleca, aby robić przynajmniej 10 tys. kroków dziennie – to mniej więcej tyle, ile godzinny spacer. Dzięki swojemu Samsung Notejesteś w stanie określić, ile ci brakuje do wyrobienia normy – a może już dawno ją przekroczyłeś? Aplikacje w smartfonie to bardzo przydatna rzecz, na przykład do kontrolowania spożywanych posiłków i wliczania ich w bilans kaloryczny. Możesz sprawdzić, czy żywisz się prawidłowo, niedoborowo, czy z nadmiarem kalorii, i dzięki temu opracować korzystniejszy dla siebie sposób żywienia.

Nowy, lepszy tryb życia

Aplikacje monitorujące liczbę spalanych kalorii czy przemierzonych kilometrów w czasie joggingu to standard w przypadku telefonów takich jak smartfony Samsung Galaxy Note. Pomagają one w kontrolowaniu codziennych aktywności, a nawet w biciu rekordów. Fajnie jest też skorzystać z opcji timera w swoim smartfonie, by bić rekordy i ustalać minimalny czas wykonywania danej aktywności fizycznej. Są także aplikacje, które pomagają robić zdrowsze, tańsze zakupy w lepszych miejscach – nieco dłuższa chwilka spędzona przy smartfonie pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze tracone w sklepach. To również element zdrowego, lepszego stylu życia!

Jak zacząć współpracę ze smartfonem w zakresie zdrowia?

Mając swój nowy smartfon, warto sprawdzić go pod kątem zdrowotnych funkcjonalności. Być może dzięki nowym programom uda się naprawdę wkręcić w codzienne bieganie! Dodatkowo smartfony nowej generacji pomagają też w aktywnym trybie życia w nieco inny sposób. Na przykład ułatwiają słuchanie muzyki z ulubionej playlisty, z działającym w tle, na osobnej karcie, programem liczącym spalane kalorie. To prawdziwa innowacja w świecie smartfonów – swego czasu utrapieniem biegaczy była konieczność noszenia osobno odtwarzacza mp3, a osobno smartfona lub licznika kroków. Dziś kilka urządzeń zastępuje to jedno, uniwersalne – i współpracuje z użytkownikiem, dbając w najlepszy sposób o jego zdrowie!