Czy na dropshippingu można zarobić?

Składki do ZUS powinny być dobrowolne – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w Pelplinie
26 czerwca 2019
Jak stworzyć ankietę lub test w Formularzu Google?
27 czerwca 2019

Dropshippig szturmuje rynek i korzysta z tej idei coraz więcej sklepów internetowych. Model działalności wykorzystujący dropshipping pozwala na osiągniecie wielorakich korzyści. Można w ten sposób znacznie zwiększyć asortyment sklepu, oferując klientom ogromny wybór towarów bez posiadania przestrzeni magazynowej. Zaletą są również bardzo duże oszczędności. Jak zwiększyć bogactwo oferty sklepu i jak na tym jednocześnie zaoszczędzić?

Dropshippig szturmuje rynek i korzysta z tej idei coraz więcej sklepów internetowych. Model działalności wykorzystujący dropshipping pozwala na osiągniecie wielorakich korzyści. Można w ten sposób znacznie zwiększyć asortyment sklepu, oferując klientom ogromny wybór towarów bez posiadania przestrzeni magazynowej. Zaletą są również bardzo duże oszczędności. Jak zwiększyć bogactwo oferty sklepu i jak na tym jednocześnie zaoszczędzić?

Dropshipping a bogactwo oferty sklepu

Zarobki, jakie może generować sklep w dropshippingu są w znacznie większej mierze, niż w przypadku tradycyjnego handlu w internecie uzależnione od działań marketingowych i handlowych, jakie podejmuje właściciel firmy. Ze względu na brak potrzeby koncentrowania się na kwestiach związanych z logistyką istnieje możliwość redukcji zatrudnienia pracowników związanych z przygotowaniem towaru do wysyłki. Zamiast tego pracownicy sklepu mogą skoncentrować swoje wysiłki na działaniach faktycznie zwiększających zyski. Przykładem takiego działania może być powiększanie oferty towarów dostępnych w sklepie.

Sklepy działające w dropshippingu nie potrzebują do pracy przestrzeni magazynowej. Towary nie są dostarczane do sklepu, ale bezpośrednio do klienta. Osoby odpowiedzialne za ofertę mogą ją więc znacznie poszerzać. Ilość dostępnych towarów będzie więc zależna wyłącznie od ilości dostawców, hurtowni, czy producentów z jakimi współpracuje sklep, oczywiście przy założeniu że pracują one w systemie dropshippingu. Dropshipping oznacza możliwość umieszczenia w ofercie sklepu wielokrotnie większej ilości dostępnych towarów, niż by to miało miejsce w innym modelu, gdzie oferta jest w dużej mierze uzależniona od możliwości magazynowych.

Warto jednak pamiętać o tym, że korzystanie jednocześnie z usług wielu hurtowni dropshippingowych to konieczność nieustannego aktualizowania strony internetowej sklepu pod kątem zgodności z faktyczną dostępnością towarów. Może się na przykład zdarzyć tak, że klient zakupi i opłaci jakiś towar, a później okaże się, że skończył się on w hurtowni. W takiej sytuacji sklep może być narażony nie tylko na niepotrzebną stratę finansową, ale również na naruszenie zaufania klienta, co może w przyszłości skutkować mniejszymi obrotami. Dlatego właśnie – zwłaszcza w przypadku współpracy z jednocześnie kilkoma hurtowniami – niezbędne jest włożenie ogromnej pracy w nieustanną aktualizację oferty strony, w zależności od dostępności towarów na stronach dostawców. W przypadku sklepów oferujących bardzo duży asortyment, przetworzenie takiej ilości informacji może okazać się praktycznie niemożliwe.

Idealne rozwiązanie oferują platformy sklepów internetowych, a między nimi platforma Sky-shop.pl. Rozwiązaniem tym jest integracja strony sklepu ze stronami hurtowni dropshippingowych. Oznacza to, że cały proces jest zautomatyzowany. Integracja taka to bardzo częste aktualizowanie oferty sklepu w taki sposób, aby widoczne, czy oznaczone jako dostępne były tylko towary, które faktycznie dostępne są w hurtowniach. Automatyzacja procesu pozwala na ograniczenie pracy ludzi i umożliwia na bardzo częste aktualizacje, które praktycznie eliminują możliwość pomyłki.

Dropshipping i oszczędności

Prowadzenie sklepu w trybie dropshippigu umożliwia również ogromne oszczędności. Najbardziej rzuca się w oczy oczywiście brak konieczności posiadania przestrzeni magazynowej. Zmniejsza to koszta utrzymania lokalu, co zwłaszcza dla większych, działających w dużych miastach sklepów może być bardzo korzystne. Oprócz tego dropshipping pozwala również na zmniejszenie ilości osób zatrudnionych w firmie. Towar nie potrzebuje być w takim systemie odbierany, sprawdzany, segregowany, przepakowywany w finalnie wysyłany. Wszystkim tym zajmuje się hurtownia. Istotna oszczędność dla firm które decydują się działać w systemie dropshippingu wynika również z korzystania z platform typu Sky-Shop.pl, w których gotowe integracje z hurtowniami pozwalają na znaczne zmniejszenie ilości pracy związanej z moderacją strony sklepu.

Czy na dropshippingu da się zarobić?

Najważniejszą jednak kwestia są tu nie tylko oszczędności, ale również możliwości zwiększenia zysków, jakie daje praca w dropshippingu. Zwiększenie oferty sklepu przyciąga do niego większą liczbę klientów. Oszczędność pracy zatrudnionych osób i brak konieczności utrzymywania przestrzeni magazynowej pomagają w znacznym stopniu zmniejszyć wydatki. Najistotniejsze jest tu jednak zwiększenie możliwości jakie daje brak konieczności koncentrowania się na wymienionych aspektach działalności. Pomimo iż drosphipping nie jest pozbawiony wad to prowadzenie biznesu w tym modelu umożliwia skoncentrowanie wysiłków na podnoszących zyski działaniach marketingowych i handlowych. Więcej informacji o tym, co zrobić by dropshipping się opłacał znajdziesz na stronie: https://blog.sky-shop.pl/co-zrobic-by-dropshipping-sie-oplacal/.