Planujesz wycieczkę na Safari? Kenia – cena wyjazdu na Safari z biurem podróży.

Przedsiębiorcy Pelplina podczas posiedzenia Rady Gospodarczej wybrali przewodniczących
22 maja 2019
eTradeShow – targi dla e-commerce
3 czerwca 2019

Dalekie wycieczki zagraniczne są coraz popularniejsze. Głównie dlatego, że oferty biur podróży cały czas się poszerzają, a więc dają swoim klientom większe możliwości wyboru interesującego ich kierunku. Dodatkowo jest to opcja bardzo wygodna, ponieważ zorganizowane wycieczki są bezpieczne i szczegółowo zaplanowane, co jest korzystne dla osób, które nie lubią samodzielnie obmyślać trasy wyjazdu oraz potencjalnych atrakcji. Szczególnie rozchwytywane stają się wyjazdy na Safari. Z całą pewnością jest to niezapomniana przygoda dla całej rodziny oraz unikatowa okazja do zobaczenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jedną z wycieczek, dających taką możliwość jest wyjazd do Kenii i Tanzanii z biurem podróży.

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Kenii?

Kenia jest ostatnio jednym z najpopularniejszych krajów afrykańskich. Graniczy z malowniczą Tanzanią, do której także warto się wybrać przynajmniej na dwudniową wycieczkę. Dodatkowo Kenia kusi turystów niepowtarzalną przyrodą. Trudno znaleźć miejsce, w którym fauna i flora są aż tak zachwycające, a na dodatek znajdują się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Na przykład podczas safari uczestnicy mają okazję stanąć oko w oko z tak zwaną „wielką piątką” Afryki, która obejmuje słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty. Warto zaznaczyć, że safari Kenia – cena z biura podróży, jak najbardziej zachęca. Wybierać można spośród kilku wariantów biura. Oczywiście nie są to jedyne atrakcje Kenii. Na przyjezdnych czekają także szerokie, białe plaże, które zachęcają do odpoczynku oraz sympatyczni mieszkańcy w tradycyjnych, kolorowych strojach. 

Co można zobaczyć w Tanzanii?

Dla podróżników, którzy pierwszy raz jadą do Afryki, Tanzania często jest krajem bardzo zagadkowym i nie do końca wiedzą, czego mogą się po nim spodziewać. O tyle, o ile właśnie Kenia słynie ze swoich safari i domków na sawannie, o tyle o Tanzanii wciąż nie mówi się zbyt wiele i zdecydowanie jest to błąd, ponieważ jest to państwo bardzo spokojne, które ma natomiast wiele do zaoferowania. Warto jednak zaznaczyć, że to właśnie do terytorium Tanzanii należy coraz częściej odwiedzana wyspa Zanzibar oraz to właśnie w tym kraju znajduje się Kilimandżaro, które każdego roku przyciąga rzeszę fanów zdobywania górskich szczytów.

Jak przedstawia się program całej wycieczki?

Z całą pewnością warto na spokojnie przejrzeć plan całej wycieczki, aby mieć pewność, iż jest to idealny wyjazd, który spełni wszystkie oczekiwania. Cała podróż trwa 15 dni i naturalnie ma swój początek w Nairobi, czyli w stolicy Kenii. To właśnie w niej uczestnicy wyprawy spędzą całe dwa dni, aby mieć możliwość jak najlepszego wczucia się w miejscowy klimat oraz obejrzenia wszystkiego, co warte jest szczególnej uwagi. Z całą pewnością mowa tutaj o najbardziej znanych muzeach, uniwersytecie, parlamencie, czy skansenie, który znajduje się nieco poza miastem. Jest to doskonałe miejsce dla każdego, kto chciałby zobaczyć prawdziwe życie mieszkańców tych okolic. Zwieńczeniem wycieczki jest pokaz ludowych tańców w wykonaniu lokalsów. Kolejne dni to już czysty kontakt z naturą i odwiedzanie rezerwatu Masai Mara. Safari Kenia cena biura podróży jest bardzo kusząca, dlatego nie warto rezygnować z okazji zobaczenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dalsze zwiedzanie to przejazd do Tanzanii i tak zwana powtórka z rozrywki, czyli safari w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce, Parku Narodowym Serengeti. Znajdą się atrakcje także dla tych, którzy marzą o odpoczynku na rajskich plażach. To właśnie im do gustu przypadnie przelot na Zanzibar.

Co warto wiedzieć o Zanzibarze?

Bez dwóch zdań jest to coraz popularniejszy kierunek podróżniczy. Na korzyść przemawiają głównie rajskie plaże, spokój i błogi relaks. Każdy, kto chciałby chociaż przez chwilę odpocząć na białych plażach z drinkiem w ręku, z całą pewnością będzie zachwycony z takiego zakończenia wycieczki. Pobyt na wyspie trwa aż 3 dni, które pozwalają na całkowity reset oraz dokładne podsumowanie całej wycieczki. Na Zanzibarze można ponadto odwiedzić plantacje przypraw, gdzie rośnie między innymi wanilia, czy zwiedzić Stone Town, czyli stare miasto Zanzibaru, które do tej pory zachowało swój orientalny charakter wzbogacony o pałac sułtana, czy meczety. 

Nie ulega żadnym wątpliwościom, iż wycieczka do Kenii i Tanzanii dedykowana jest każdemu, kto szuka nowych wrażeń, a także marzy o bezpośrednim kontakcie z dziką przyrodą. Udział w safari na pewno będzie przeżyciem, które zapamiętać można do końca życia. W żadnej innej części Afryki, przyroda nie jest tak zaskakująca, jak właśnie tutaj. Możliwość zobaczenia na żywo „wielkiej piątki” Afryki sprawia, że do Kenii i Tanzanii przyjeżdżają ludzie z całego świata, którym marzy się, aby przeżyć swój urlop w niezapomnianych warunkach, a z podróży przywieść przede wszystkim wspomnienia i przeżycia, które są najcenniejszą częścią wszelkich wyjazdów.