Przedsięwzięcie Pomerania

Zadyszka rynku sprzedaży prasy
19 marca 2019
IX Kongres Kobiet Biznesu
9 kwietnia 2019

Współpraca przy promocji pomorskiego – 33 firmy i 19 uczelni połączyło siły, żeby promować życie, pracę i studia

Projekt Live more. Pomerania to przedsięwzięcie, w którym największe działające w województwie pomorskim przedsiębiorstwa i uczelnie wspólnie promują walory pracy, życia i studiowania w regionie. Na jego stronie internetowej potencjalni przybysze z całej Polski i Europy mają szansę m. in. zdobyć kluczowe informacje o ofercie najważniejszych pomorskich uczelni i wiodących pracodawców z regionu. 

Wśród przedsiębiorstw promujących Pomorze i zalety zatrudnienia w ramach swojej organizacji znaleźli się zagraniczni giganci, tacy jak Amazon, Intel Technology, Nordea czy PWC. Odwiedzający stronę inicjatywy dowiadują się, jakie stanowiska są najczęściej i aktualnie poszukiwane w tych firmach, a także jakie wymagania stawiane są przed potencjalnymi pracownikami. 

Wśród zagranicznych inwestorów działających w województwie pomorskim dominują firmy amerykańskie oraz skandynawskie, zwłaszcza reprezentujące branże nowoczesnych usług dla biznesu, w tym ICT oraz R&D. Wizytówki przedsiębiorstw poza informacjami na temat kultury pracy i wymaganiami, przedstawiają również benefity związane z zatrudnieniem. 

– Dzięki naszej inicjatywie pomorskie firmy zyskują utalentowanych pracowników z Polski i Europy. Jednocześnie pomagamy talentom i specjalistom poznać zalety mieszkania w naszym regionie, co ułatwia decyzję o przeprowadzce. Działa tu efekt synergii, z korzyścią dla wszystkich – mówi Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in Pomerania. 

– Kiedy w 2015 roku ogłosiliśmy naszą decyzję o wyborze Gdańska jako drugiej po Krakowie lokalizacji w Polsce podkreślaliśmy, że jednym z głównych czynników wyboru były atrakcyjność lokalizacji oraz jakość życia jakie oferuje Pomorze. Dodatkowym kryterium była liczba uczelni i absolwentów w regionie – mówiAlex Ticehurst, dyrektor gdańskiego biura State Street Bank, zatrudniającego w gdańskim kompleksie Alchemia ponad 1600 osób, wśród których 12% to obcokrajowcy, a kolejne 14% to pracownicy, którzy przeprowadzili się z Krakowa.– Jako jeden z największych pracodawców sektora zaawansowanych usług dla biznesu doceniamy to, że Live more. Pomerania w spójny i konsekwentny sposób promuje Pomorze właśnie jako miejsce,  w którym się dobrze żyje, pracuje i studiuje. Przede wszystkim, dzięki dwujęzycznej stronie internetowej pozwala ludziom z całego świata w jednym miejscu odkryć pracodawców, uczelnie i walory regionu pomorskiego, a także dostarcza podstawowe informacje, w tym dotyczące podatków, transportu, przeprowadzki czy kosztów życia.” 

Osoby rozważające rozpoczęcie studiów na Pomorzu, w podobny sposób mają szansę poznać ofertę 19 wiodących pomorskich uczelni, m. in. Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Morskiego Gdyni. Na stronie projektu przedstawiono wizytówki uczelni zawierające opis mocnych stron instytucji, kontakty do działów rekrutacji, informacje o kierunkach studiów (w tym tych dostępnych w języku angielskim), wymianach studenckich, stażach i praktykach w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Przyszli studenci mogą także poznać przysługujące im benefity w postaci stypendiów, zniżek na korzystanie z komunikacji miejskiej i wstęp do instytucji kultury.

Projekt Live more. Pomerania promuje także zalety życia w regionie związane z rozrywką, transportem, kulturą i rekreacją. Strona internetowa inicjatywy przedstawia cenne informacje osobom rozważającym przeprowadzkę na Pomorze. W czytelny sposób można także porównać koszty życia w regonie z innymi miastami w Polsce i na świecie.

Live more. Pomerania to wyjątkowy, ciekawy projekt prowadzony przez regionalną inicjatywę non-profit Invest in Pomerania i koordynowany przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A.Jako jedna z nielicznych w Polsce, Invest in Pomerania w kompleksowy sposób zajmuje się nie tylko wspieraniem inwestycji w regionie, przygotowywaniem analiz ekonomiczno-prawnych czy kojarzeniem partnerów biznesowych – jest także ogromnym programem, który zapewnia rzetelne źródła informacji o życiu i pracy w województwie pomorskim. Nadrzędnym celem projektu Live more. Pomerania jest przyciągnięcie potencjalnych pracowników spoza regionu oraz z zagranicy oraz promocja regionu.W tym celu przedstawia atuty województwa pomorskiego w zakresie ofert na rynku pracy, pokazując także wysoką jakość życia w regionie. Live more. Pomerania skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby zagościć na dłużej na Pomorzu, znaleźć „swoje miejsce” na ziemi, pracę, mieszkanie, żyć pełnią życia.