Kurs Google AdWords (Ads) – inwestycja czy strata pieniędzy?

Dyplomy – drukować samemu czy zlecić profesjonalistom?
24 października 2018
Płatność internetowa FONDY.EU
17 grudnia 2018

Słowa kluczowe: Kurs Google Adwords (110), kurs AdWords (110), Kurs Google Ads (10)
Chciałbyś rozpocząć prowadzenie kampanii reklamowych w internecie? A może myślisz o zdobyciu nowej wiedzy z zakresu płatnych reklam w wyszukiwarce? W takim razie zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zapisaniu się na kurs Google AdWords (Ads). Dowiedz się, jakie możliwości szkoleń są obecnie dostępne na rynku.
Kurs Google Ads – jaki temat wybrać?
W ramach Google AdWords istnieje możliwość prowadzenia różnego rodzaju kampanii. Wybierając kurs dla siebie możesz zdecydować, z którego obszaru kampanii reklamowych w wyszukiwarce chciałbyś się przeszkolić. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.
Linki sponsorowane
Kampanie linków sponsorowanych to najpopularniejsza forma reklamy w sieci Google. W ramach szkolenia z tego rodzaju kampanii możesz zdobyć wiedzę z zakresu tworzenia reklam tekstowych w wyszukiwarce, które będą wyświetlać się nad lub pod organicznymi wynikami wyszukiwania.
Remarketing
Problem porzuconych koszyków zakupowych dotyka wiele biznesów. Jeżeli chcesz dotrzeć do użytkowników, którzy mieli już styczność z Twoją stroną internetową czy nawet rozpoczęli proces zakupowy na portalu – szkolenie z remarketingu zdecydowanie będzie odpowiednią opcją dla Ciebie.
Google Shopping
Kurs AdWords z zakresu Google Shopping na pewno okaże się przydatny jeżeli prowadzisz sprzedaż online. Podczas szkolenia zyskasz wiedzę w jaki sposób optymalizować reklamy tak aby Twoje produkty, opatrzone zdjęciem i ceną, były odpowiednio widoczne w wyszukiwarce.
Reklama display
Jeżeli chcesz zdobyć umiejętności związane z tworzeniem reklam graficznych w Google Display Network, to szkolenie z zakresu reklam display będzie odpowiednim wyborem. Dowiesz się, w jaki sposób dobierać miejsca emisji reklam, a także jak poprawnie je targetować aby trafić do grupy docelowej.
Reklama w Gmail
Google umożliwia dotarcie z komunikatem reklamowym do odbiorców również przy użyciu poczty elektronicznej Gmail. Kurs Google Ads z zakresu Gmail Sponsored Promotion pomoże Ci zrozumieć jak odpowiednio konstruować oraz targetować reklamy przy użyciu poczty e-mail.
Reklama na YouTube
Wideo to obecnie najbardziej angażujący typ treści w internecie. Dlatego warto zyskać wiedzę z zakresu tworzenia reklam wykorzystujących właśnie ten format. Platforma YouTube oferuje szeroki wachlarz opcji wyświetlania oraz kierowania reklam, dlatego należy przejść kompleksowe szkolenie z tego obszaru aby tworzyć kampanie na wysokim poziomie.
Gdzie przejść kurs AdWords?
Szkolenia z zakresu Google Ads prowadzą zarówno agencje zewnętrzne jak i freelancerzy. Natomiast, jeśli zależy Ci na jak najwyższej jakości kursów, warto zainwestować w szkolenia z pierwszej ręki – oferowane bezpośrednio przez Google. W swoim portfolio Google posiada szereg specjalistycznych szkoleń, które kończą się uzyskaniem certyfikatu. Możesz je zdobyć korzystając z programu Academy for Ads. Aby uzyskać certyfikat Google Ads, należy zdać 2 testy – pierwszy z podstaw reklamy w AdWords oraz drugi dotyczący jednego z pięciu obszarów:
• reklamy w sieci wyszukiwania,
• reklamy w sieci reklamowej,
• reklamy mobilnej,
• reklamy wideo,
• reklamy w Zakupach Google.
Warto również pamiętać, ze certyfikaty oferowane przez Google mają określony termin ważności. Po jego wygaśnięciu, konieczne będzie ponowne zdanie testu.
Czy warto inwestować w kurs Google AdWords?
Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań szkoleniowych, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: ,,Czy aby na pewno kurs AdWords będzie przydatny w mojej codziennej pracy?’’. Żeby nabyć odpowiedni zasób wiedzy z zakresu kampanii reklamowych w Google, należy poświęcić bardzo dużo czasu na poprawne przeszkolenie. Jedynie posiadając kompletną, specjalistyczną wiedzę możemy samodzielnie tworzyć reklamy na najwyższym poziomie, które będą przekładać się na wyniki naszej firmy. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej wiedzy bądź pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami, warto zastanowić się nad zleceniem prowadzenia kampanii reklamowych w internecie profesjonalnej firmie zajmującej się marketingiem internetowym. Wybierając odpowiednią agencję mamy pewność, iż nasze reklamy będą poprawnie zoptymalizowane i z dużym prawdopodobieństwem przełożą się na wzrost rentowności naszych działań.
Tekst napisany we współpracy z firmą EACTIVE