Dyplomy – drukować samemu czy zlecić profesjonalistom?

Sale konferencyjne w górach
17 października 2018
Kurs Google AdWords (Ads) – inwestycja czy strata pieniędzy?
26 października 2018

Dyplomy są świetnym sposobem na to, aby okazać drugiej osobie uznanie dla wykonanej przez nią pracy. I chociaż przeważnie kojarzą się z czasami szkolnymi, to jednak stosuje się je również na konferencjach lub innych ważnych wydarzeniach, a korporacje honorują nimi swoich najlepszych pracowników. Dyplom ma być więc wyrazem szacunku, dlatego musi odpowiednio się prezentować. Czy ta da się to osiągnąć drukując dyplom samemu?

Zastosowanie a wzory

Niektóre programy do edycji tekstu pozwalają ułożyć treść wedle narzuconego wzoru, który pasuje pod schemat dyplomów. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i proste, jednak nie sprawdzi się przy każdej okazji – zauważają eksperci z jkbprint.pl. Największą zmorą takiej opcji jest to, że każdorazowo trzeba samodzielnie zmieniać dane. Może to być niezwykle uciążliwe, jeśli do wypełnienia jest kilkadziesiąt dyplomów. Decydując się na zlecenie druku dyplomów profesjonalistom, omija się ten problem, ponieważ wykorzystują oni inne programy, które na podstawie bazy danych automatycznie aktualizują konkretne informacje.

Przy standardowych wzorach trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, czy są one adekwatne do tematyki dyplomów. Spora część z nich jest bowiem skonstruowana tak, by pasować do szkolnych potrzeb. O ile zmiana jedna jednego słowa nie stanowi większej przeszkody, to już dopasowanie zupełnie innej treści do grafik i tła może być nie lada wyzwaniem.

Jakość papieru

Nie da się ukryć tego, że w domowych warunkach bardzo trudno uzyskać jakość, jaką dostarczają profesjonalne drukarnie. Zainwestowanie w gruby, ozdobny papier może być niewystarczające, ponieważ niektóre standardowe drukarki po prostu nie są w stanie go użyć – niekiedy rozlewają się na nich kolory lub arkusze blokują się wewnątrz urządzenia. To wszystko sprawia, że do samodzielnego drukowania dyplomów można wykorzystać przeważnie wyłącznie zwykły papier, który nie prezentuje się zbyt estetycznie.

Profesjonalne drukarnie udostępniają wiele rodzajów papieru – w różnych odcieniach, grubościach, o innym wykończeniu. Dzięki temu o wiele łatwiej jest dostosować dyplom do konkretnej okazji.

Kolory i szczegóły

Przy gotowych arkuszach wystarczy jedynie wpisać tytuł, nazwisko laureata i datę. Jednak dyplomy mogą być też bardzo atrakcyjne wizualnie, ponieważ mają oddawać uznanie i podziw dla danej osoby. I choć otrzymanie szczegółowego wydruku na domowym sprzęcie jest możliwe, to zajmuje to sporo czasu i zasobów. Jeśli więc dyplomy mają prezentować się idealnie, to  warto skorzystać z usług profesjonalnej drukarni.

Druk dyplomów zlecisz w https://www.jkbprint.pl/dyplomy-i-certyfikaty