Skuteczny SMS marketing w 5 krokach!

ESMA wprowadza nowe zasady – jak wpłynie to na rynek forex i CFD?
22 sierpnia 2018
Zakupy spożywcze wciąż bardziej w realu niż w sieci
12 września 2018

SMS marketing to narzędzie promocji, które na dobre rozgościło się w naszym kraju. Codziennie każdy z nas otrzymuje kilka wiadomości, które mają za zadanie zachęcić go do skorzystania z konkretnej oferty. To, czy z niej skorzystamy, czy nie, zależy nie tylko od naszych potrzeb, ale także od tego, w jaki sposób skomponowana jest wiadomość. Jaki powinien więc wyglądać skuteczny SMS marketing, aby klientom trudno było mu się oprzeć?

  1. Zrozumiały i dostosowany do grupy docelowej przekaz

SMS-y mają to do siebie, że wymagają bardzo zwięzłego przekazywania informacji. Do dyspozycji w https://www.apifonica.com mamy ok. 160 znaków, warto więc wykorzystać dostępną przestrzeń jak najlepiej. Sama wiadomość powinna być pisana jasnym i zrozumiałym językiem, którego styl musi być dopasowany do grupy odbiorców, do których kierujemy swój komunikat.

Jeśli naszym targetem są kobiety warto zadbać o zwroty w żeńskiej formie, jeśli są nim nastolatkowie możemy pokusić się o luźny i bardziej żartobliwy ton, jeśli natomiast celujemy w osoby starsze z pewnością przypadnie im do gustu kulturalny oraz wyważony sposób wypowiedzi.

  1. Call to action, czyli wezwij odbiorcę do określonego działania!

Obowiązkowym składnikiem praktycznie każdego skutecznego SMS-a marketingowego jest użycie w jego treści zwrotów call to action, czyli wezwań do działania. Najczęściej pojawiają się one pod koniec tekstu i zachęcają jego odbiorcę do wykonania pewnej określonej, pożądanej przez nas czynności.

Call to action to najczęściej czasownik w firmie rozkazującej, np. „sprawdź sam!”, „skorzystaj z okazji”, „zaoszczędź” itp. Jego celem jest przekonanie klienta do wykonania kolejnego kroku oraz bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

1. Buduj bliską relację z klientem używając jego imienia

Narzędzia do masowej wysyłki SMS-ów dostępne na stronie https://www.apifonica.com oferują swoim użytkownikom możliwość personalizacji treści oraz poszczególnych składników wiadomości. W praktyce oznacza to, że każdy SMS może zostać automatycznie dostosowany do wymagań określonych grup odbiorców.

O personalizacji wiadomości szczególnie warto pamiętać w przypadku zwrotu do klienta i zamiast pisać np. „drogi kliencie” zwrócić się do niego po imieniu. Taki bezpośredni zwrot wywołuje bowiem w odbiorcy pozytywne skojarzenia, zachęca go do bliższego zapoznania się z treścią wiadomości oraz pozwala zmniejszyć dystans psychologiczny, jaki dzieli firmę i jej klientów.

2. Ograniczone czasowo oferty cieszą się największym zainteresowaniem

W kampanii SMS marketingowej warto wykorzystać także element ograniczonej dostępności oraz pilności. Komunikując w treści wiadomości, że dana oferta będzie dostępne tylko przez określoną liczbę godzin lub dni zachęcamy bowiem klienta do jak najszybszego skorzystania z niej. Wprowadzając taki element znacznie zwiększamy więc skuteczność kampanii oraz mamy szanse szybciej uzyskać określoną reakcję klientów zainteresowanych daną ofertą.

3. SMS marketing to nie SPAM!

Decydując się na prowadzenie profesjonalnych kampanii promocyjnych za pomocą SMS-ów należy zachować jednak dużą ostrożność oraz nie przesadzać z częstotliwością wysyłania klientom wiadomości. Warto więc z góry ustalić sobie, jak często zamierzamy informować klientów o nowościach i starać się tego trzymać.

Podobnie sytuacja wygląda także z godzinami wysyłki wiadomości. Najlepiej, aby klienci otrzymywali od nas SMS-y w dni powszednie w godzinach od 9 do 20, kiedy wiadomość nie przeszkodzi im w odpoczynku oraz będzie mogła zostać swobodnie przeczytana. W regularnym wysyłaniu wiadomości oraz planowaniu kampanii SMS marketingowych każdemu pomogą profesjonalne narzędzia do masowej wysyłki SMS-ów dostępne na stronie https://www.apifonica.com.