Zarządzanie drukiem i jego zalety

Internetowe biura rachunkowe – czy jest zagrożeniem dla tradycyjnej księgowości?
2 lipca 2018
Jak wybrać biurko do pracy?
25 lipca 2018

Z drukarek korzystamy w domu, ale przede wszystkim w miejscu pracy czy punkcie ksero, jednak nie zawsze mamy kontrolę nad ilością drukowanych materiałów. Wtedy okazuje się, że prawidłowe zarządzanie drukiem pomoże nam zminimalizować koszty. Analiza tego środowiska pozwoli określić stan ilościowy i jakościowy floty urządzeń drukujących, kopiujących, skanujących i faksujących.

Specjaliści KC Consulting monitorują koszty eksploatacji i diagnozują procesy, które są związane z przetwarzaniem dokumentów – od ich powstawania w formie elektronicznej po sam druk i archiwizację. Systemy zarządzania drukiem pozwolą zminimalizować koszty.

Prawidłowe zarządzanie i kontrola wydatków

Właściwa optymalizacja służy zmniejszeniu nadmiernych kosztów. Przede wszystkim określamy, co za nimi stoi. Niekiedy może to być przestarzały, mało wydajny sprzęt lub nieefektywna eksploatacja. Profesjonalny audyt prowadzi do wypracowania indywidualnych rozwiązań dla danej firmy, aby zarządzanie drukiem było efektywniejsze i nie generowało dużych wydatków. Dla każdego przedsiębiorcy ważny jest wgląd w obieg dokumentów, a profesjonalny audyt przeprowadzony przez specjalistów KC Consulting pozwala określić, jakie podjąć działania, aby systemy zarządzania drukiem były korzystniejsze finansowo. W jakie tonery zainwestować, jaką markę drukarki kupić, aby maksymalnie zredukować koszty.

Indywidualne rozwiązania dla firm

Podczas audytu bierzemy pod uwagę strukturę i specyfikę funkcjonowania firmy, dzięki czemu mamy na względzie potrzeby pracowników oraz częstotliwość użytkowania urządzeń drukujących. Na tej podstawie dobieramy indywidualne rozwiązania, które zapewnią wydajność, nie generując jednocześnie wysokich kosztów.

Systemy zarządzania drukiem znacznie ułatwiają przejęcie kontroli nad wydatkami firmy. Dokonujemy outsourcingu systemy drukowania i wdrażamy rozwiązania, które przyniosą najkorzystniejsze efekty.

Redukowanie kosztów

Dla wielu przedsiębiorców redukowanie kosztów odgrywa ważną rolę, zwłaszcza, jeśli prowadzenie firmy wiąże się z niemałymi wydatkami. Oszczędność można wdrożyć w wielu aspektach, nie tylko w kwestii wyboru tańszych urządzeń, ale także prawidłowym zarządzaniu drukiem.

Nie zawsze tańszy sprzęt jest najbardziej opłacalny, ponieważ może się okazać, że jednorazowa inwestycja pozwoli zminimalizować koszty druku, co, na dłuższy okres, jest bardziej korzystne dla przedsiębiorców. Audyt pozwoli określić, ile pieniędzy średnio wydajemy za eksploatację urządzeń drukujących, a specjaliści pomogą wypracować rozwiązania, które przyniosą najlepsze efekty.