4 praktyczne wskazówki, jak zorganizować udaną konferencję

Nagłośnienie pubu/baru – wypełnij lokal dźwiękiem.
4 kwietnia 2018
Nagłośnienie dla przewodników – jak powinno funkcjonować?
30 kwietnia 2018

Udana konferencja to marzenie każdego organizatora, dla którego zadowolenie i satysfakcja gości oraz sponsorów wydarzenia ma szczególne znaczenie. Nie jest jednak łatwe zorganizowanie idealnej konferencji, z której poziomu będziemy usatysfakcjonowani zarówno my sami, jak i jej uczestnicy. Jeśli wkrótce planujesz zorganizowanie konferencji, dowiedz się, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę, aby Twoje wydarzenie odniosło zasłużony sukces.

1. Powierz organizację konferencji doświadczonym osobom

Zorganizowanie konferencji od początku do końca to bardzo odpowiedzialne i pracochłonne zadanie. Powinno być więc powierzone w ręce doświadczonej osoby, która już nie raz organizowała wydarzenia o podobnej randze.

Podstawowym błędem, jaki popełniają osoby planujące konferencję, jest próba jej samodzielnego zorganizowania. Jest to bowiem dobra decyzja tylko w sytuacji, kiedy znamy się na tym oraz wiemy dokładnie, co robimy. W przeciwnym wypadku organizację konferencji lepiej powierzyć osobom, które zajmują się tym zawodowo, a oszczędności poszukać gdzie indziej.

2. Zadbaj o odpowiednią promocję swojego wydarzenia

Nawet najlepiej i najstaranniej zaplanowane oraz zorganizowane wydarzenie nie odniesie zasłużonego sukcesu bez odpowiedniej promocji i reklamy. Bez tych elementów zainteresowane nim osoby nie będą miały bowiem szansy się o nim dowiedzieć! Dlatego szczególną uwagę powinniśmy poświęcić na odpowiednie zaplanowanie działań marketingowych, które będą promowały naszą konferencję oraz sprawią, ze informacja o niej dotrze do wszystkich zainteresowanych osób.

Działania promocyjne także warto powierzyć w ręce doświadczonej firmy zewnętrznej lub własnym pracownikom, o ile są oni w stanie odpowiednio zadbać o ten aspekt organizowania konferencji.

3. Wybierz odpowiednie miejsce na konferencję

Wybór miejsca, w którym odbędzie się nasze wydarzenie nie ogranicza się jedynie do zarezerwowania terminu w centrum konferencyjnym. Zanim je wybierzemy musimy bowiem zdecydować, w jakim mieście lub miejscowości dobędzie się konferencja.

Jeśli zależy nam na szerokim odbiorze i wysokiej frekwencji wśród gości, konferencję warto zorganizować w dużym mieście, np. w Krakowie. Stolica Małopolski to bowiem znane i lubiane miasto, które posiada rozbudowaną infrastrukturę oraz oferuje wygodny i szybki dojazd z większości polskich miast. Jeśli chodzi natomiast o centrum konferencyjne Kraków także oferuje ich bardzo szeroki wybór.  

4. Wybierz centrum konferencyjne Kraków pasujące rangą i wielkością do Twojego eventu

Decyzja podjęta! Konferencję zorganizujemy w Krakowie. Teraz pora zacząć rozglądać się za odpowiednim obiektem, na terenie którego odbędzie się nasze wydarzenie. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na lokalizację samego obiektu. Dobre centrum konferencyjne Kraków powinno bowiem dawać gościom możliwość szybkiego i sprawnego dojazdu do niego z praktycznie każdej części miasta. Następnie warto zwrócić także uwagę na opinie oraz rangę danego obiektu.

Bez względu na to, czy planujemy duże ogólnopolskie lub międzynarodowe wydarzenie, czy też spotkanie biznesowe na nieco mniejszą skalę, dobrym wyborem będzie prestiżowe centrum konferencyjne EXPO Kraków które co roku gości u siebie największe wydarzenia z kraju i ze świata. Jest to bowiem prestiżowy obiekt konferencyjny przystosowany do organizowania konferencji, spotkań biznesowych, targów, kongresów i wielu innych wydarzeń o charakterze biznesowym. Jego zaletą jest także dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, duży parking, własna restauracja oraz lokalizacja w części Krakowa, do której można szybko i sprawnie dostać się własnym autem lub komunikacją miejską.