Pracujesz zdalnie? Wybierz najlepszy Internet bezprzewodowy

Biuro dla wolnych strzelców
10 listopada 2017
Dlaczego przedsiębiorcy boją się automatyzacji?
18 grudnia 2017

Young successful businessman working on a laptop while sitting in cafe.

W czasach, gdy wiele osób odkłada decyzję o założeniu rodziny na później, stawiając rozwój zawodowy na pierwszym miejscu, coraz bardziej dostępną i kuszącą opcją wydaje się praca zdalna. Wciąż rośnie liczba wolnych strzelców, którzy nie chcą wiązać się wyłącznie z jednym pracodawcą, ale pragną uczestniczyć równocześnie w wielu interesujących projektach, które umożliwiają im nie tylko zarobienie sporych sum pieniędzy, ale też zapewniają dynamiczny rozwój zawodowy. Praca zdalna wiąże się z jeszcze jednym istotnym aspektem – ponieważ nie musisz każdego dnia meldować się w konkretnych godzinach w biurze, nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować z dowolnego miejsca na świecie.

Zostań wolnym strzelcem i pracuj, gdziekolwiek jesteś

Bez względu na to, czy zdecydujesz się pracować zdalnie jedynie przez kilka miesięcy w roku, czy postanowisz już nigdy nie wracać na etat, wykorzystaj dobrze możliwości, jakie daje Ci freelancing. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o egzotycznych podróżach, poznawaniu kultur, pracy w gwarnych kawiarniach i byciu obywatelem świata – być może teraz jest na to czas. Profesjonalna fotografia, blogowanie, copywriting, dziennikarstwo, programowanie, grafika – to jedynie kilka profesji, które umożliwią Ci pracę z dowolnego miejsca na świecie. By zarabiać pieniądze w ten sposób, potrzebny Ci będzie doskonały zmysł organizacyjny, niezawodny komputer i dobrej jakości Internet bezprzewodowy, który zapewni Ci stały kontakt ze światem. Pamiętaj, że praca freelancera wiąże się też z koniecznością pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych – pomogą Ci w tym social media. Załóż firmowe konto na Facebooku, Instagramie lub Linkedinie, wrzucaj zdjęcia, relacje z podróży, krótkie, angażujące notatki, by budować społeczność i zachęcać fanów do interakcji. Wesprze Cię w tym Internet bezprzewodowy z dużym limitem transferu danych, dzięki któremu bez problemu załadujesz zdjęcia, odbędziesz wideorozmowę z klientem, włączysz inspirującą muzykę na Spotify w trakcie pracy nad projektem.

Zadbaj o swoje miejsce pracy

Choć wiele osób uważa, że pracując zdalnie, wcale nie musisz martwić się o swoje miejsce pracy, to rzeczywistość jednak potrafi zaskoczyć. Gwarna kawiarnia nie zawsze będzie miejscem sprzyjającym skupieniu, a publiczny Internet może zawieść Cię w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli wybierzesz pracę na własny rachunek, zadbaj o niezawodne narzędzia, które pozwolą Ci bez przeszkód oddać się pracy nad projektem, bez konieczności zaprzątania sobie głowy drobiazgami.

Internet bezprzewodowy to podstawa Twojego działania. Szybkie, niezawodne i bezproblemowe łącze będzie Ci potrzebne każdego dnia, dlatego wybierz opcję min. 20 GB, np. od INEA. Internet z mniejszym limitem transferu danych przeznaczony jest dla osób, które na co dzień korzystają ze stałego łącza, a Internet mobilny wykorzystują jedynie w wyjątkowych sytuacjach.