Jak najkorzystniej wymienić walutę?

Pralnie samoobsługowe Speed Queen – nowy projekt Sovrany
26 czerwca 2017
Jak i gdzie można pożyczyć tanio pieniądze?
3 lipca 2017

Szukasz najlepszego sposób na wymianę zagranicznej waluty na złotówki? Tradycyjne kantory są coraz mniej atrakcyjne i nie chodzi tu jedynie o ich elastyczność, ale przede wszystkim o koszty, które ze sobą niosą. Te dostępne online pozwalają m. in. na zaoszczędzenie gotówki bez niepotrzebnego tracenia czasu na przemieszczanie się tylko po to, aby wymienić pieniądze.

Jak się okazuje, internetowe kantory są świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy wykonują większość swoich transakcji za granicę. Dzięki możliwości wymiany waluty w każdej chwili, każdego dnia i o każdej porze, są w stanie prowadzi interesy z każdego miejsca na ziemi. Dodatkowo mogą oszczędzać na tak zawieranych transakcjach.

Co ciekawe, oszczędności mogą osiągnąć nawet pułap kilku tysięcy przy jednej wymianie, wszystko zależy od kwoty. Szczególnie ważne jest to dla kredytobiorców. Okazuje się, że prawo umożliwia spłatę kredytu w walucie, w której został zaciągnięty. To pierwszy krok do tego, aby zaoszczędzić na własnych wydatkach, w tym przypadku kredycie.

Branża kantorów online rozwija się bardzo szybko przynosząc co raz to nowsze rozwiązania i lepsze oferty dla klientów indywidualnych, ale i dla firm. Najwięcej zyskały na tym marki, które wystartowały na samym początku przemian, a także powolnego odchodzenia od tradycyjnych sposobów wymiany walut.

Co jeszcze jest tak istotnego w kantorach internetowych? Zdecydowanie więcej czasu zyskują ich klienci niż ci korzystający z usług tradycyjnych banków czy instytucji wymiany walut. Równie ważny jest tu dostęp przez całą dobę w każdym miejscu na świecie. Dodatkowo klienci mają możliwość sprawdzenia kompletnej dokumentacji dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i firm. Zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Warto pamiętać także o tym, że rejestracja następuje na szyfrowanych stronach. Podobnie jest ze sprzedażą czy kupnem pieniędzy. Jest to bardzo podobne do stron banków, z których na co dzień korzystamy. Co więcej, przelewy są wykonywane maksymalnie w czasie kilku godzin, a także są darmowe.

Kantor automatyczny posiada ofertę, która jest skierowana do firm. Dla klientów, którzy wymieniają powyżej 10 tysięcy euro istnieje możliwość renegocjacji ceny kursów. Spready w  kantorze internetowym Fritz Exchange są niższe niż w przypadku konkurencji oraz kantorów tradycyjnych. Różnica sięga nawet kilkudziesięciu groszy. Przy dużych transakcjach kwota, którą zaoszczędzą klienci może się okazać sporą sumą.

– Na rynku działają jedna mniejszy gracze z których największe to np.: LiderWalut, KantorOnline, Amronet, Fritz Exchange, Ergokantor, Kantor Alior Banku, TopFX, Trejdoo. – można przeczytać w raporcie na temat kantorów z 2016 roku na interaktywnie.com.

Kantorautomatyczny.pl daje możliwość szybkiej transakcji, bo prawie 90 proc. z nich jest wykonywanych w ciągu 15 minut. Dodatkowo gwarantuje sprawną i łatwo dostępną obsługę. Fritz Exchange to lider rynku wymiany walut w Internecie.

Więcej na temat kantorów online można przeczytać oraz dowiedzieć się na stronie http://www.kantorautomatyczny.pl.

l.