Najlepsze drukarki laserowe do domu

4Biznes
Bezpłatna Konferencja – WORKFLOW & DOCUMENT MANAGEMENT TRENDS
2 lutego 2017
Które firmy powinny zakładać profil Google Maps?
14 lutego 2017
4biznes

Drukujesz w domu dokumenty na spotkania biznesowe lub notatki na uczelnię? A może zdjęcia do albumu rodzinnego? Sprawdź nasze propozycje najlepszych drukarek laserowych do domu.

 

Chociaż coraz częściej przechowujesz dokumenty w chmurze internetowej, to drukarka laserowa nadal jest niezastąpiona nie tylko w biurze, ale i w domu. Jeśli drukujesz głównie materiały do pracy lub na studia, wystarczy Ci prosta, czarno-biała drukarka laserowa. Jeśli fotografujesz i lubisz wklejać swoje zdjęcia do albumów, przyjrzyj się drukarkom kolorowym oraz profesjonalnym drukarkom fotograficznym.

 

A może prowadzisz biznes internetowy i wszystkie sprawy biurowe załatwiasz we własnym domu? Wtedy najlepiej sprawdzi się urządzenie wielofunkcyjne, czyli drukarka, kopiarka i skaner w jednym. Większość modeli drukarek laserowych ma też wbudowane Wi-Fi lub Bluetooth, co pozwala szybko i wygodnie wydrukować rzeczy zapisane na tablecie lub smartfonie.

 

Dla studenta

 

Mała, czarno-biała drukarka świetnie sprawdzi się w nagłych sytuacjach, kiedy musisz wieczorem wydrukować notatki do egzaminu albo pracę na zaliczenie semestru. Dzięki technologii zmniejszającej zużycie energii, drukarka jest niedroga w utrzymaniu. I szybka, bo możesz na niej wydrukować aż 20 stron w niecałą minutę.

 

Sprawdź modele HP LaserJet Pro P1102w i Brother HL-1222WE. Ich ceny zaczynają się od 300 zł. Jeśli szukasz czegoś tańszego, to najlepszym wyborem będą dla Ciebie czarno-białe drukarki Samsung SL-M2026W oraz Ricoh SP 112 które kupisz już od 150 zł w sklepach internetowych.

 

Dla fotografa

 

Trzymasz zdjęcia w folderach na laptopie, ale często wywołujesz te ulubione i wklejasz do albumu lub oprawiasz w ramki? A może zbierasz fotografie do portfolio? Zamiast biegać za każdym razem do zakładu fotograficznego, drukuj zdjęcia w domu przy pomocy kolorowej drukarki Samsung CLP-365W. Wbudowana w nią sieć bezprzewodowa pozwoli Ci drukować zdjęcia bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, a autorska technologia ReCP poprawi kolorystykę obrazów.

 

Jeśli fotografujesz sprzętem Canon lub Apple, wybierz przenośną drukarkę fotograficzną Canon Selphy CP910. Dzięki funkcji AirPrint, możesz połączyć się  z aparatem cyfrowym bez użycia kabla. Kolorowe drukarki Samsung i Canon kosztują ok. 400 zł.

 

Dla biznesmena

 

Jeśli urządzasz biuro w domu, zainwestuj w urządzenie wielofunkcyjne. Możesz na nim drukować zarówno w czerni, jak i w kolorze, kopiować oraz skanować dokumenty. Ma wbudowane Wi-Fi, dzięki czemu możesz bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem i wygodnie drukować dokumenty.

 

Urządzenie wielofunkcyjne Samsung CLX-6260ND posiada takie funkcje, jak kopiowanie dowodu tożsamości, dwustronne drukowanie czy przesyłanie zeskanowanych dokumentów na skrzynkę mailową. Tryb Eco pozwoli Ci obniżyć koszty użytkowania, bo dzięki dodatkowym funkcjom wydruku, możesz drukować aż cztery strony na jednej kartce. Za drukarkę Samsung zapłacisz ok. 2300 zł.

 

Jeśli ta cena przewyższa Twój budżet, sprawdź Xerox WorkCentre 6027V_NI. Jest tańsza, bo kosztuje ok. 1300 zł, jednak nie posiada niektórych funkcji np. dwustronnego drukowania