Zainteresowanie apartamentami jest coraz większe

III edycja IT Career Summit już za nami!
29 października 2016
Nowoczesne technologie i sukces zagranicą?
10 listopada 2016

Informacje płynące z rynku nieruchomości są szczególnie optymistyczne dla osób, które posiadają sporą ilość gotówki i są zainteresowani jej zainwestowaniem w apartamenty. Jak się okazuje, są one coraz bardziej poszukiwane i pożądane.

Od lat na polskim rynku przybywa deweloperów. Standard mieszkań oferowanych przez nich potencjalnym kupcom jest bardzo zróżnicowany. Wciąż najwięcej mieszkań to nieruchomości w standardzie średnim, choć nie brakuje również apartamentów premium czy VIP. Zainteresowanie tymi jest w ostatnim czasie coraz większe, a wpływ na to ma co najmniej kilka czynników. Jeśli posiadasz sporą sumę, którą chciałbyś zainwestować – sprawdź, dlaczego warto zainteresować się nabyciem luksusowej nieruchomości.

Stabilizacja na rynku finansowym sprzyja inwestycjom

W ostatnim czasie na rynkach finansowych jest dość spokojnie, a to oznacza, że inwestowanie może przynieść oczekiwane zyski i wiąże się z mniejszym ryzykiem. Posiadając sporą kwotę na koncie, masz wiele możliwości. Problem jednak w tym, że pieniądze mogą stracić swoją wartość, zaś ziemia – nie. Jeżeli spojrzeć na ceny nieruchomości mieszkalnych i gruntowych w Polsce, to od wielu lat tendencja jest wzrostowa – ceny rosną. To oznacza, że nabywając nieruchomość, możesz jedynie zyskać.

Jeżeli chodzi o rynek nieruchomości, to według specjalistów inwestycje są coraz bardziej zróżnicowane. Choć wciąż najwięcej oddawanych do użytku mieszkań to mieszkania wykończone w średnim standardzie, to jednak coraz częściej słychać o luksusowych inwestycjach. Przykładem może być choćby warszawski apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4, który oferuje wyłącznie apartamenty w najwyższym standardzie. Inwestycja w taką nieruchomość wymaga większego wkładu finansowego, ale też przynosi większy zysk.

Gdzie kupić apartament?

Jako osoba potencjalnie zainteresowana zakupem apartamentu, możesz zastanawiać się, czy lepsze będzie centrum miasta, czy też jego obrzeża. W pierwszym przypadku musisz liczyć się z wysoką ceną za metr kwadratowy nieruchomości i dużym zainteresowaniem, w drugim – z niższą ceną, ale i mniejszym zainteresowaniem. Trzeba również pamiętać, że plan zagospodarowania przestrzennego obszarów wokół miasta może zawsze ulec zmianie, w efekcie czego stracisz. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest nabycie nieruchomości położonej w dobrej lokalizacji w centrum..

Wybierając apartament, zwróć uwagę nie tylko na standard wykończenia i lokalizację, lecz także na rodzaj miejscowości. Stolice to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcesz być pewien zysku – tam luksusowych apartamentów przeznaczonych pod wynajem poszukują nie tylko dobrze zarabiający mieszkańcy, lecz także turyści oraz biznesmani.