Darmowe zarządzanie siecią dla małych firm i startupów z Axence nVision 9

Kolejna edycja targów IT Future Expo już za nami!
8 października 2016
Rośnie wartość polskich marek za granicą. Rodzime firmy podbijają światowe rynki
20 października 2016

Najnowsza wersja oprogramowania Axence nVision umożliwia darmowe monitorowanie sieci oraz zarządzanie zasobami IT do 10 stacji roboczych.
Axence – producent profesjonalnego oprogramowania do zarządzania IT – wraz z premierą dziewiątej wersji rozwiązania nVision, wprowadził nowy model licencjonowania. Każda firma może od teraz bezpłatnie korzystać z pełnej wersji programu i bez ograniczeń czasowych zarządzać sieciami do dziesięciu stacji roboczych. Axence nVision 9 można pobrać z uruchomionej przy okazji premiery nowej strony WWW.
Awaria dysku, wyciek strategicznych danych, wysoka kara za posiadanie nielegalnego oprogramowania… Nawet jeden taki incydent może brutalnie przerwać rozwój biznesu, doprowadzając do upadku firmy. Jak temu zaradzić? Przed przykrymi konsekwencjami niewłaściwego zarządzania zasobami IT może uchronić przedsiębiorców specjalne oprogramowanie, jednak do tej pory było ono niedostępne dla wielu małych firm i startupów. Główną przeszkodą był wysoki koszt zakupu.
Od lat przyglądamy się scenie startupowej w Polsce i na świecie. Po wielu rozmowach z ambitnymi przedsiębiorcami mamy świadomość, z jakimi wyzwaniami przychodzi im się mierzyć. Kiedy rozwijasz firmę – mówią ci bardziej świadomi zagrożeń – jedną z ostatnich rzeczy, o których myślisz, jest wdrażanie rozwiązań do zarządzania IT. Dlaczego? Ponieważ na starcie wydaje się, że ryzyko awarii czy wycieku danych jest mniejsze niż koszty, jakie trzeba ponieść. Na początku pieniędzy zawsze jest za mało. Wiele razy słyszałem jednak historie, w których nagła usterka IT sprawiła, że startup stracił całą dokumentację swojego innowacyjnego projektu. Postanowiliśmy coś z tym zrobić. – mówi Grzegorz Oleksy, Prezes Zarządu Axence.
Cena profesjonalnego oprogramowania do zarządzania IT nie będzie już stanowić żadnej bariery dla startupów i mikroprzedsiębiorców, ponieważ Axence nVision 9 oferuje bezpłatne zarządzanie sieciami do 10 stacji roboczych.
Jako lider na rynku oprogramowania do zarządzania IT chcemy, żeby młode i małe firmy także odniosły sukces w swoich dziedzinach. Już nie tylko edukujemy, ale również udostępniamy za darmo profesjonalne rozwiązanie, mogące zminimalizować ryzyko awarii, wycieków danych czy kar za nielegalne oprogramowanie. Od teraz każda mała firma może zarządzać swoimi zasobami IT na poziomie największych graczy na rynku, a także rosnąć z nami. – dodaje Oleksy.
Czy wiesz, że?
• Ponad milion dolarów musiała zapłacić firma ze wschodniej Polski, w której zainstalowano ponad 200 nielegalnych programów.
• 32% wycieków danych spowodowanych jest nieuprawnionym i często nieświadomym działaniem pracowników.
• 70% przedsiębiorstw zaniedbuje konieczność regularnej aktualizacji oprogramowania, co prowadzi do zwiększenia ryzyka ataku na sieć firmową.
• 64% firm nie ma pewności gdzie zlokalizowane są ich poufne dane.
Infrastruktura teleinformatyczna to jedno z kluczowych aktywów każdej firmy niezależnie od jej wielkości. Niemal 90% danych, w tym strategicznych dokumentów i planów, jest przechowywanych w postaci cyfrowej. Nieuprawnione działanie pracowników, awarie sprzętu, luki w oprogramowaniu i wirusy, mogą doprowadzić do wycieku najważniejszych informacji, a w konsekwencji przynieść firmie nie tylko utratę wartości intelektualnej, ale również dobrego wizerunku i dużych kwot pieniędzy. Dzięki Axence nVision 9 możliwe jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia podobnych zdarzeń.
Jak Axence nVision pomaga startupom i małym firmom?
• Zapobiega kosztownym przestojom przez wykrywanie anomalii w działaniu urządzeń.
• Monitoruje wskaźniki wilgotności i temperatury w serwerowni.
• Daje możliwość blokowania niebezpiecznych domen WWW przed przypadkowym wejściem i zainfekowaniem stacji roboczej.
• Minimalizuje ryzyka cyberataku przez luki w oprogramowaniu – możliwa jest zdalna dystrybucja oprogramowania, w tym aktualizacji, na wiele stacji roboczych jednocześnie.
• Ogranicza ryzyko wycieku strategicznych danych za pośrednictwem przenośnych pamięci masowych oraz urządzeń mobilnych.
Zachęcamy do śledzenia oficjalnych kanałów Axence w mediach społecznościowych:
• YouTube
• LinkedIn
• Twitter
• Google+
Informacje o firmie Axence
Axence od ponad 10 lat dostarcza przedsiębiorstwom i instytucjom na całym świecie profesjonalne rozwiązania do kompleksowego zarządzania infrastrukturą IT. Flagowy produkt firmy, oprogramowanie Axence nVision, odpowiada na kluczowe potrzeby administratorów i oficerów bezpieczeństwa IT w zakresie monitorowania sieci
i użytkowników, inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, zdalnej pomocy technicznej oraz ochrony danych przed wyciekiem. Zarządom pozwala zaś optymalizować koszty obsługi infrastruktury informatycznej niezależnie od jej wielkości. Rozwiązania Axence zainstalowano dotychczas na ponad 600 000 urządzeń, a liczba ta stale się powiększa. Ich wysoką jakość doceniają zarówno liderzy rynku, jak również międzynarodowe organizacje i media branżowe.
Kontakt dla mediów
Jacek Dąbrowski
Starszy Specjalista ds. PR i Digital Marketingu
tel. +48 12 444 73 59
e-mail: jacek.dabrowski@axence.net
Skype: jacek_axence