Historia Kopiarki Konica Minolta

Dofinansowania PFRON – rodzaje dofinansowań i warunki ich uzyskania
18 sierpnia 2016
Cukierki reklamowe – słodki pomysł na promocję
23 sierpnia 2016

Konica Minolta od wielu lat znajduje się w czołówce firm z branży rozwiązań do druku. Od momentu pojawienia się na rynku zyskała sympatie początkowo wschodniego a potem zachodniego świata. Dziś nadal króluje na rynku zarówno eurpoejskim jak i światowym a jej produkty nie tracą na jakości.

Historia marki

Konica Minolta początkowo były to zupełnie oddzielne marki „Konica” oraz „Minolta”. Pierwsza z nich pochodzi z Japonii. Została tam założona w 1882 roku jako firma, która miała być w pełni dedykowana rozwiązaniom fotograficznym oraz świtłoczułym materiałom. Druga część tandemu „Minolta” niemieco-japońska firma została założona przez Pana Tashima w 1928 roku, profil jej był analogiczny do Konica a jej czołowymi produktami były apatary fotograficzne. Minolta dopiero po dwudziestu śiedmiu latach rozszerzyła swoją działaność na Stany Zjednoczone oraz pozostałe kraje zachodnie.
Obie te marki wraz z Canonem i Nikonem były w swoim czasie najwiekszymi potęgami rynky fotograficznego na świecie. W 2003 roku firmy zdecydowały się na połączenie sił i stały się jedną marką Konica Minolta. Ze względów ekonomicznych (przynajmniej tak to zostało oficjalnie ogłoszone) trzy lata później firma sprzedała do Sony swoje rozwiązania oraz technologie dotyczące aparatów fotograficznych skupiając się na brażdy poligraficznej.
Od początku swojej działalności Konica Minolta prowadziła wiele działań oraz prezentowała się jako firma wspierająca działania proekologiczne. Samo logo wskazuje już na kulę ziemską, zarówno na ekspansje marki po niej jak i dbałość o świat. Konica Minolta była wielokrotnie chonorowana i nagradzana, m.in. nagrodą „Green Apple Adward”.

Początku marki i pierwsze drukarki

Jak zostało już wspomniane obie jeszcze nie połączone marki zajmowały się produkcją i sprzedażą aparatów fotograficznych, obecnie nastomiast marka już połączona słynie glównie z rozwiązań poligraficznych. Pierwszym urządzeniem do druku jakie wyszło ‘spod rąk’ firmy był „Copymaster” wyprodukowany w latach sześćdziesiątych. Marka stawiała na ciągły rozwój i udoskonalanie swoich produktów dlatego też w roku 1983 wypuszczono na rynek pierwszą kopiarkę posiadającą zoom. Technologicznie coraz bardziej wyprzedzała konkurecyjne marki. W 2004 na rynek weszła seria biznesowa bizhub a potem sukcesywnie kolejne modele serii. W tej lini pojawiła się pierwsza kolorowa drukarka Konica Minolta. Cała seria do dnia dzisiejszego cieszy się ogromnym uznaniem na rynku.
W 2006 roku marka sprzedała swoje rozwiązania fotograficzne do Sony i skupiła się głównie na rozwiązaniach dla druku.

Konica Minolta na polsim rynku

Konica Minolta pojawiła się na polskim rynku około 1991 roku. Od tego czasu pracowała nad zaufaniem klientów oraz budowaniem wizerynku i prestiżu na całym świecie. W Polsce posiadamy zdecydowanie nawiększa sieć serwisów tej marki, jest ona też jedną z najbardziej rozpoznawany marek kopiarek, kserkopiarek oraz drukarek.
Prócz działalności sprzedażowej Konica organizuje i prowadzi szkolenia prowadzące do otrzymania tytułu serwisu autoryzowanego oraz takie, które mają za zadanie poszerzać kompetencje serwisantów oraz właścicieli punktów. Firmy serwisowe, które przykładają do tego uwagę oraz chcą szkolić pracowników, jak FixandPrint mają spory wybór i możliwości współpracując z Konicą. Marka ta jest kojarzona w Polsce z rozwiązaniami dla biznesu tu możemy ją spotkać albo w ogromnych korporacjach albo w innych miejscach o dużym natężeniu produkowanych kopii.
Najbardziej popularnym modelem KM są w zasadzie dwa Bizhub 4000P oraz Bizhub 4700. Cechuje je estetyczne wykonanie, niewielkie rozmiary, stosunkowo duża szybkość i doskonała wydajność.
Bardzo duża obecność na rynku lokalnym daje także sporo korzyści konsumenom. Po pierwsze jest to dużo miejsc serwisowych, co generuje konkurencyjne ceny i obsługę. Serwis Minolty znajdziemy generalnie w każdym mieście. Po drugie taka obecność na rynku daje łatwość w pozyskaniu oraz atrakcyjne ceny za części wymienne czy materiały eksploatacyjne.
Oprócz działalności opisanej wyżej marka ta w polskiej ofercie ma także instrumenty pomiarowe, technologie optyczne, urządzenia diagnostyczne i inne.

Podsumowując Konica Minolta jest marką stworzoną z dwóch (wiele lat) niezależnych marek, które odniosły oddzielnie sukces w dziedzinie fotografii. Jest ona połączeniem zachodnich technologii oraz japońskiej precyzji i jakości wykonywanych urządzeń. Wciąż rozwija swoją działaność o kolejne urządzenia oraz rozwiązania a działność ekologiczna przyczynia się do zwiększania ilośći jej fanów. Konica Minolta należy do czołówki światowej produktów jak kserokopiarki, kopiarki i drukarki.