Najbardziej opłacalne biznesy franczyzowe

Prognoza: Wzrosną zatrudnienie i płace, ale czeka nas rok pracownika
18 stycznia 2016
Wkrótce ODR. Szybkie i tanie pogotowie e-konsumenta
Wkrótce ODR. Szybkie i tanie pogotowie e-konsumenta
22 stycznia 2016
Najbardziej opłacalne biznesy franczyzowe

Jakie biznesy franczyzowe są najbardziej opłacalne?

Najnowsze sondaże jednoznacznie podkreślają, że gdyby tylko Polacy mieli takie możliwości finansowe, z całą pewnością inwestowaliby w  gastronomię (mniejsze i większe restauracje ze znaną marką) lub w myjnie samochodowe. Nic dziwnego – te dwie branże radzą sobie w naszym kraju najlepiej. Na kolejnych miejscach znalazły się markety i apteki. Na ich popularność wpływa bezpośrednio sam fakt, że są siecią, a co za tym idzie mają małą konkurencyjność i bardzo szybko i dynamicznie się rozwijają. Jeśli więc chcesz otworzyć tego raju biznes, powinieneś zainteresować się tym jak najszybciej – im mniejsze nasycenie na rynku, tym wyższe zyski tuż po uruchomieniu działalności. W co zatem zainwestować?

Biznes samochodowy

Franczyzodawcy w tej branży podkreślają, że jest to biznes, który zwraca się najszybciej. Zakładając inwestycję na poziomie 500 – 600 tys. zł, zainwestowany kapitał możesz odzyskać już w ciągu trzech lat! Jak to możliwe? Miesięcznie jedno stanowisko myjni przynosi obroty w wysokości blisko 10 tys. zł. Przykładów więc sieci tego typu nie musisz szukać daleko. Wystarczy rozejrzeć się wokół.

Restauracja

Podobnie jest z drugim najpopularniejszym biznesem – gastronomią. Chociaż generuje ona jeszcze większe koszty na samym początku i stawia znacznie wyższe wymagania niż branża samochodowa, zlokalizowana w dobrym miejscu przyniesie jeszcze większy obrót. Wystarczy spojrzeć na przykład na restauracje serwujące jedzenie na wagę, których jest dziś od groma, a wciąż wszystkie cieszą się popularnością.

Sklep

Sprawa ma się bardzo podobnie z franczyzą sieci sklepów spożywczych lub hipermarketów takich jak http://topaz24.pl/franczyza/. Zakontraktowani dostawcy, wskazówki w prowadzeniu i wsparcie franczyzodawcy – wszystko to  sprawia, że taki biznes na początek jest samą przyjemnością.

Apteka

Ostatnie w naszym zestawieniu znalazły się apteki, których franczyza dopiero zaczyna rozkwitać. Kiedyś popularne były małe rodzinne apteki, które wiązały się z dużymi hurtowniami leków siecią lojalnościową. Dziś sprawa ta wygląda zupełnie inaczej i otwarcie mówi się o franczyzie także w tej specyficznej branży, która z całą pewnością będzie się rozwijać!