Posnet Thermal – system sprzedaży na pełnych obrotach

Co czwarty program w firmach jest nielegalny
Co czwarty program w firmach jest nielegalny
28 grudnia 2015
eksport
Rośnie polski eksport
2 stycznia 2016

Istnieją przedsiębiorstwa, w przypadku których nie wystarczy już zastosowanie samej kasy fiskalnej. Maksymalną efektywność prowadzonej działalności może zapewnić dopiero sprawny system sprzedaży, w dodatku wykorzystujący nowoczesne i wydajne technologie. Na co warto zwrócić uwagę, gdy myśli się o handlu na pełnych obrotach?

Prowadzenie działalności handlowej to nie tylko korzystanie z urządzenia rejestrującego. Sprawny (lub wręcz prawidłowy) przebieg transakcji wymaga niejednokrotnie wykonania dodatkowych czynności, angażujących elementy peryferyjne – takie jak skaner kodów kreskowych, waga elektroniczna lub terminal płatniczy.  Wdrożenie systemu sprzedaży wiąże się zatem z wielozadaniowością stanowiska pracy lub też koniecznością szybkiej obsługi klientów. Najlepiej przyjrzeć się tym kwestiom w oparciu o konkretne przykłady – modele marki Posnet z linii Thermal, które znakomicie odnajdują się w podobnych okolicznościach.

Thermal XL i Thermal HD – moc skutecznych rozwiązań

Drukarki fiskalne Posnet cieszą się dużym zainteresowaniem wśród współczesnych przedsiębiorców – a to za sprawą atrakcyjnych rozwiązań, wpływających na różne aspekty prowadzenia sprzedaży. Posnet Thermal HD i Thermal XL odznaczają się niedużą, łatwo ustawną konstrukcją, pozwalającą na dopasowanie urządzenia także do stanowiska pracy o ograniczonej przestrzeni użytkowej. Jednak pomimo małych gabarytów, oferują obsługę 250 000 pozycji towarowych, wydruk z prędkością 47 linii na sekundę oraz zapis kopii paragonów w formie elektronicznej. Dzięki temu skutecznie realizują oczekiwania punktów handlowych, które posiadają szeroki asortyment i charakteryzują się dużym natężeniem ruchu. Ponadto, modele marki Posnet nie tylko obsługują faktury VAT i wiele rodzajów wydruków niefiskalnych, ale też umożliwiają umieszczanie na dokumentach kodów 2D i dowolnych grafik (np. reklamy lub logo firmy).

Oba urządzenia zapewniają także płynną współpracę z elementami peryferyjnymi systemu sprzedaży. Dodatkowo, model Posnet Thermal HD został wyposażony w interfejs Ethernet, pozwalający na podłączenie drukarki do sieci LAN i tym samym – uzyskanie szczególnie szybkiego oraz stabilnego sposobu wymiany danych z komputerem. Tymczasem Thermal XL oferuje wybór technologii wyświetlacza (OLED, LCD) jak również jego wariantu konstrukcyjnego (zintegrowany z obudową urządzenia, wolnostojący, wolnostojący przedłużony, podwieszany bądź kompaktowy).

Terminal fiskalny – idąc z duchem czasu

Drukarki rejestrujące wyróżnia nie tylko przewaga nad kasami fiskalnymi pod względem wysokości parametrów użytkowych, ale również konieczność współpracy z komputerem. Ma to istotne znaczenie w przypadku systemów sprzedaży, czyli w sytuacjach wykorzystania różnych urządzeń peryferyjnych. Terminal fiskalny Posnet Thermal HD to innowacyjna technologia, która znosi powyższe ograniczenie poprzez połączenie drukarki fiskalnej Posnet z nowoczesnym komputerem marki Intel.

Konstrukcyjne scalenie obu elementów to znaczne ułatwienie w zarządzaniu działalnością handlową. Po pierwsze, terminal fiskalny zajmuje niewiele miejsca i wymaga użycia tylko jednego zasilacza. Po drugie, zapewnia mniejszą liczbę poskręcanych kabli. Ostatecznie więc, pomaga w utrzymaniu porządku na stanowisku pracy, znacząco przy tym zwiększając komfort obsługi klientów. Warto również dodać, że poza opisanymi wyżej, atrakcyjnymi cechami drukarki fiskalnej z rodziny Thermal, nowoczesne urządzenie marki Posnet umożliwia wybór parametrów wykorzystanego komputera (typ procesora oraz pojemności dysku twardego i pamięci RAM). Przedsiębiorca zdecyduje także, czy jego egzemplarz ma posiadać wgrany system operacyjny. Wszystkie te opcje pozwalają precyzyjnie dopasować terminal fiskalny do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Zatem połączenie dwóch, z zasady współpracujących ze sobą urządzeń, wydaje się tak samo nowoczesne, co i naturalne. Ten zabieg stanowi oczywistą konsekwencję wcześniejszych rozwiązań – możliwość, na którą czekali współcześni użytkownicy technologii sprzedaży.

Czytaj również: Drukarka fiskalna w firmie, czyli różne przedsiębiorstwa – różne oczekiwania