Salon fryzjerski – jak go wypromować w internecie?

Jak bardzo spowalniasz polski internet?
5 grudnia 2015
Zasady uczestnictwa w programie Horyzont 2020
8 grudnia 2015

Zakładając salon fryzjerski, zastanawiamy się, w jaki sposób pozyskać jak największą ilość klientów. Z tego względu wybieramy odpowiednią lokalizację, kupujemy nowoczesne urządzenia, najlepsze kosmetyki, stawiamy na widoczny i atrakcyjny szyld zachęcający do tego, aby wejść do środka. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest również reklama – zwłaszcza ta internetowa. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci w jego promocji w sieci.

Czytelna i przejrzysta strona internetowa

Stworzenie strony internetowej wymaga czasu i wkładu finansowego, jednak warto w nią zainwestować. Użytkownicy najczęściej wyszukują informacji o salonach fryzjerskich w sieci. Powinny znaleźć się na niej dane kontaktowe, cennik usług, zdjęcia wnętrz. Dobrze jest stworzyć zakładkę, w której opowiemy o naszym doświadczeniu, umiejętnościach, pokażemy otrzymane certyfikaty. Strona internetowa musi posiadać intuicyjną nawigację i być przejrzysta. Jeśli użytkownik w ciągu kilku chwil nie będzie mógł znaleźć informacji, której szuka, zrezygnuje i pójdzie do konkurencji. W dobie smartfonów i tabletów niezwykle ważne jest to, aby była dostosowana do urządzeń mobilnych. Coraz więcej osób korzysta z internetu właśnie za ich pomocą. Niezwykle istotne jest pozycjonowanie strony tak, aby znajdowała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. To zadanie powierzamy specjaliście od SEO.
Portale społecznościowe
Portale społecznościowe są świetnym sposobem na komunikację z klientem i nawiązanie z nim bliższej relacji. To również doskonałe miejsce na to, aby zaprezentować prace wykonywane w salonie – zdjęcia fryzur, koloryzacji. Dobrym pomysłem jest umieszczanie zdjęć „przed i po”, na których są doskonale widoczne efekty wykonywanych przez nas usług. Obecnie z portali społecznościowych korzysta coraz więcej osób, więc warto zadbać o to, aby nasz profil był atrakcyjny.
Rezerwacja usług online
Dobrym rozwiązaniem dla salonu jest możliwość rezerwowania usług online. Taką opcję zapewni nam serwis Lavito.pl. Wielu klientów chętnie z niej skorzysta, ponieważ można jej dokonać o każdej porze. Niestety, nie jesteśmy w stanie zawsze odebrać telefonu i umówić klienta, ze względu na to, że jesteśmy zapracowani lub jest już późna godzina i zamknęliśmy salon. Dzięki rezerwacji online będzie mógł sam zobaczyć, które godziny są wolne i za pomocą kilku kliknięć umówić się na wizytę.