Fenomen żelków Haribo

URZAD MARSZALKOWSKI GDANSK
Zmiana modelu konkurowania Pomorza
24 września 2015
Od pomysłu do przemysłu – naukowcy i przedsiębiorcy o transferze technologii
25 września 2015

sweets-843517_640Gdy myślimy o żelkach, to marka Haribo to jedno z pierwszych i automatycznych skojarzeń. Rzadko się zdarza w jakiejkolwiek branży, by tego typu skojarzenie było tak silne i mechaniczne, ale od wielu lat słowo „Haribo” natychmiast kojarzy się z żelkami. Dlaczego tak się stało? Historia Haribo pokazuje, że sukces nie był przypadkiem. A w ofercie hurtowni KURI dysponujemy szeroką gamę produktów Haribo, od wielu lat współpracujemy z jej przedstawicielami w Polsce.

 
Historia słodyczy to historia naszej cywilizacji. Od wieków ludzie eksperymentowali z różnymi składnikami, by przygotowywać coraz to nowe rodzaje smakołyków. Oczywiście tempo innowacji bardzo przyspieszyło wraz z odkryciami geograficznymi i przyspieszeniem technologicznym w chemii. To miedzy innymi dzięki temu powstało Haribo.
Historia tych rozpoznawalnych na całym świecie – niezależnie od szerokości geograficzne – żelków sięga odkrycia, że po połączeniu cukru z gumą arabską można uzyskać nowy rodzaj słodyczy. To nastąpiło w XIX wieku, a takie miękkie cukierki były aromatyzowane i sprzedawane w całej Europie. Haribo jako marka powstało w XX wieku w Niemczech. Ich pomysłodawcą był Hans Riegel. To on wpadł na to, aby produkować dostępne dla każdego żelki o różnych kolorach w kształcie niedźwiedzi (Gummibär lub Gummibärchen).
To właśnie ogólnodostępność tych żelków stała się przyczyną ich gigantycznego sukcesu na całym świecie. Haribo stały się towarem, który jest dostępny na każdą kieszeń, a nie jest tylko dla wybranych przedstawicieli elit.
Ale tajemnica sukcesu Haribo to nie tylko ogólnodostępność, ale także perfekcjonizm i kreatywność. Chociaż receptura produkcji żelków jest cały czas modyfikowana i ulepszana, to u rdzenia sukcesu firmy Haribo zawsze tkwiło przywiązanie do najmniejszych detali. Co więcej, firma nigdy nie „spoczełą na laurach”, nawet dysponując globalną marką o tak dużym zasięgu. Haribu systematycznie wprowadza do swojej oferty nowe produkty, które powstają przy użyciu modelowania komputerowego. Dzięki temu, powstają żelki o coraz to nowych kształtach i smakach.
Esencja smaku Haribo – marki znanej od wielu dekad konsumentom na całym świecie – pozostaje jednak zawsze taka sama. I to powoduje, że miliony ludzi na całym świecie uwielbiają Haribo w każdej jej postaci.
To sprawia, że Haribo jest jedną z najważniejszych marek na globalnym rynku cukierniczym. Hurtownia i sklep KURI doskonale to rozumieją, dlatego też dysponujemy w swojej ofercie szeroką gamą słodyczy tej właśnie firmy. KURI rozumie fenomen Haribo i od lat wspiera w tej fascynacji swoich klientów.

Żelki Haribo