Otwieramy mobilną… pizzerię

Misja na Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw MACFRUT, 23-25 września 2015 r. Rimini (Włochy)
24 sierpnia 2015
Wideo zamiast normalnej rozmowy rekrutacyjnej?
25 sierpnia 2015

Pizza cieszy się sporym wzięciem nie tylko ze względu na swój oryginalny smak, ale i na coraz większą dostępność do lokali serwujących tą wywodzącą się z kuchni włoskiej potrawę. Nadal jednak, nie wszędzie można z łatwością spełnić swoje kulinarne „marzenie”. Jeśli więc marzysz o własnej firmie, to może warto pomyśleć o poprowadzeniu mobilnej pizzerii. Z czym wiąże się taka działalność zdradzają nam gestorzy sieci franczyzowej www.pizzabus.pl

 
Tekst Krystyna Paszkowska
 
Jednym z największych wyzwań, przed którymi stają głównie nowo powstające podmioty gospodarcze jest odnalezienie się na istniejącym rynku. Nie lada sztuką jest też umiejętność wyszukania takiego profilu dla własnej działalności, który pozwoli wyróżnić się w gronie konkurencji. Co to znaczy? Warto pomyśleć o takiej firmie, która idealnie wpasuje się w istniejącą niszę na rynku, jednocześnie daje relatywnie duże gwarancje na sukces.
Sieć stacjonarnych pizzerii jest coraz gęstsza, ale – zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – trudno bez problemu zamówić ulubioną pizzę. I to właśnie jest szansa dla nas na poprowadzenie niestandardowej firmy – mobilnej pizzerii.
– Ci, którzy myślą o poprowadzeniu pizzerii nie mają co liczyć na to, że za 40 000 czy 50 000 zł otworzą lokal stacjonarny – mówi Łukasz Przygoda, ABC Consulting. – To, po prostu jest nierealne! Otwarcie stacjonarnej pizzerii wymaga, niestety, dużych nakładów finansowych sięgających do 100 000 zł. Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe problemy z sanepidem – dodaje.
 

A jak to wygląda z mobilną wersją?

 
projekt_v3_wizualizacja_01_01-txt4B
 
Jeżeli nie mamy doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy, to najbezpieczniejszą formą biznesu będzie skorzystanie z dobrej oferty sieci franczyzowej. Odpadają nam te największe problemy związane choćby z rozreklamowaniem naszej firmy. Dobry franczyzodawca zapewni nam przydatne szkolenia, sprawdzoną recepturę, znaną markę.
 
Łukasz Przygoda zdecydował się przedstawić potencjalnym zainteresowanym unikatowy na rynku krajowym projekt franczyzowy – www.pizzabus.pl To jedyna taka franczyza w Polsce.
 
– Dzięki naszej sieci franczyzobiorca otrzyma gotowy punkt, który pozwoli mu spełnić marzenia o własnej pizzerii, nie inwestując tysięcy złotych – zapewnia Łukasz Przygoda. – W przypadku mobilnej pizzerii koszt rozpoczęcia działalności to 57 tys. zł netto (za w pełni gotową do serwowania hot PIZZY przyczepę gastronomiczną). W porównaniu do ceny wolnorynkowej jaką przyszłoby zapłacić za takie wyposażenie, to oszczędność rzędu 20 tys. zł.
 

Kilka informacji nt. wyposażenia przyczepy

 
Informacje o przyczepie gastronomicznej:
• – wymiary – 4000 x 2000 x 2400 mm
wyposażona jest w:
• – instalację elektryczną
• – trzy gniazda podwójne
• – punkty oświetleniowe
• – instalację elektryczną zakończoną tablicą licznikową
• – klapę przednią
Wyposażenie dodatkowe w cenie
• – kącik sanitarny dwufunkcyjny (podłączenie pod wodę bieżącą i wodę z pojemnika)
• – blat roboczy MDF
• – półki górne
• – lada zewnętrzna z płyty meblowej
Urządzenia gastronomiczne w cenie
• – lodówka
• – piec do pizzy
• – zamrażarka
• – szyby
• – nadstawka mroźnicza

 
Niewątpliwym atutem mobilnej pizzerii jest fakt dowożenia do franczyzbiorcy ciasta na pizzę według naszej receptury – w kulkach (jedna kulka, to ciasto na jedną pizzę). W gestii prowadzącego działalność pozostają jedynie odpowiednie dodatki do tego dania. Nie zajmujemy się też żadnymi ustaleniami z sanepidem. Wszystkie wymagane zezwolenia załatwia właściciel sieci.
– Obecnie można skorzystać z naszej akcji promocyjnej – podpowiada pan Łukasz. – Wraz z pizzabusem, za jedyną złotówkę, franczyzobiorca otrzymuje skuter do dostarczania pizzy. Działającym w ramach naszej sieci oferujemy sprawdzone narzędzia marketingowe. Może jednak, niezależnie od funkcjonującej promocji całej sieci z wyszczególnieniem konkretnych firm, również przygotować własną podstronę, na której będzie komunikował się z potencjalnymi klientami. Sam ustala sobie promocje – zdradza. – Zdradzimy naszą tajemnicę zarabiania pieniędzy. Nasi przedstawiciele otrzymują zamówienia głównie przez Internet. Co ważne, nasza franczyza nie ma ograniczenia co do miejsca. Można ją wszędzie postawić. Zyskujemy minimum 3000 zł co m-c. Istotną sprawą jest też kwestia opłat z tytułu franczyzy. W naszym przypadku przez pierwsze 3 miesiące franczyzobiorca nie płaci nic, później to miesięcznie koszt 600 zł.
 

Kontakt

Dział franczyzy kontakt@pizzabus.pl
Tel: 505 593 105
www.pizzabus.pl

 
[dropshadowbox align=”center” effect=”lifted-both” width=”300px” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#cc0017″ ]
New_logo_01_02Czy wiesz że Food trucki, to przyszłość? Jedzenie na telefon rozwija się w szybkim tempie. Chcesz zarabiać, chcesz spełnić marzenie o swojej pizzerii? Przyłącz się do Nas jedyny taki system franczyzowy w Polsce. Nasza pizza to smak i wyjątkowy aromat, szybkość dostawy do domu i firm to nasz atut.No i co ważne przecież „wielkość ma znaczenie”. Nasze duże pizze zaspokoją każde podniebienie.
[/dropshadowbox]
 
Fot. Materiały powierzone