Odbierz dotację i otwórz dochodową mobilną myjnię parową

„Gdyński Biznesplan”: Ruszyła XIII edycja Konkursu
12 stycznia 2015
4biznes
Dlaczego warto przyzwyczaić się do picia wody w pracy?
14 stycznia 2015

Fot. 1 Mobilna myjnia parowa podczas pracy w opcji mycia z dojazdem do klienta

Myjnie parowe to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje branżę myjni samochodowych i robi furorę wśród konsumentów oraz przedsiębiorców szukających pomysłu na dochodowe przedsięwzięcie. Dzięki chętnie przyznawanym dotacjom na przyjazne dla środowiska rozwiązania teraz ekologiczną myjnię parową można szybko otworzyć, nie wydając ze swojej kieszeni nawet złotówki.
 
myjnie 1
Fot. 1 Mycie felg myjnią parową Optima DMF
 

Biznes pełną parą – sprawdzony plan biznesowy i innowacyjna technologia

 
Rynek myjni samochodowych wciąż jeszcze nie jest nasycony, a uruchomienie mobilnej myjni
parowej jest nie tylko prostsze (brak zezwoleń), ale także zwiększa konkurencyjność (możliwość realizacji usługi bezpośrednio u klienta) – twierdzą eksperci analizujący rynek motoryzacyjny w Polsce. Przedsiębiorcy, którzy rozważają otworzenie stacjonarnej myjni samochodowej, coraz częściej porzucają ten pomysł i decydują się na zakup myjni parowej, która ma olbrzymi potencjał biznesowy oraz przewagę konkurencyjną nad myjniami wodnymi w wielu aspektach.
 
myjnie 3
Fot.2 Mycie karoserii myjnią parową Optima DMF
 
A co z klientami indywidualnymi? – „Większość klientów indywidualnych myjni parowej Clean & Shine Auto Mobilne Spa to posiadacze drogich samochodów” – właściciel myjni Marcin Kocek twierdzi, że to zasługa mobilnej myjni parowej, która gwarantuje wykonanie niezwykle wysokiej jakości usługi oraz wygody rozwiązania – dojazdu do klienta.
 
myjnie 2
Fot. 3 Mobilna myjnia – czyszczenie karoserii parą.
 
Myjnia parowa daje możliwość świadczenia szerokiego wachlarza usług. „Nie musimy ograniczać się tylko do mycia pojazdów. Nasi klienci po zakupie sprzętu mogą dodatkowo myć elewacje, podłogi, okna. Jeden z naszych klientów podpisał w ostatnim czasie umowę na czyszczenie sprzętu i samochodów medycznych – ponieważ para, co warto wiedzieć, ma również silne właściwości dezynfekujące” – tłumaczy Adam Szarwiło, krajowy kierownik sprzedaży w firmie Green Steam (największego w Polsce dystrybutora myjni parowej marki Optima).
 

Minimum formalności i nieograniczony zasięg prowadzenia działalności

 
Największym atutem dla przedsiębiorców inwestujących w myjnię parową jest brak konieczności czasochłonnego wypełniania formalności i zdobywania pozwoleń na prowadzenie takiego biznesu. Działalność mobilnych myjni parowych można szybko założyć i zarabiać już od pierwszego dnia założenia działalności. Właściciele ekologicznych myjni parowych najbardziej chwalą sobie mobilność myjni i opcję świadczenia usług w różnych miejscach. Takie rozwiązanie daje dużą swobodę działania – ograniczenia lokalizacyjne praktycznie nie istnieją, a przed przedsiębiorcami otwiera się możliwość prowadzenia biznesu o nieograniczonych możliwościach. Odchodzą też stałe koszty takie jak czynsz, który w przypadku stacjonarnej myjni jest największym obciążeniem dla firmy.