Pomysł na biznes… jak być piękną kobietą

"Szkoła dla eksportera" – rusza trzecia edycja
1 grudnia 2014
polskie innowacje
Polskie innowacje nagrodzone
2 grudnia 2014

„Być piękną” – większość kobiet stawia sobie właśnie taki cel do realizacji. Dla osób przedsiębiorczych ważna jest jeszcze jedna maksyma: „Sam sobie sterem, żaglem i okrętem”. Jak takie nastawienie przekuć we własny biznes? Doświadczeniami z prowadzenia własnej działalności gospodarczej podzieliła się z nami Dorota Liss, Niezależna Konsultantka Mary Kay z Tczewa.

 
Tekst i zdjęcia Krystyna Paszkowska
 
Z firmą Mary Kay, pani Dorota współpracuje od około 2 lat. Wcześniej zdobyła doświadczenie w pracy bezpośredniej z klientem, jako agent ubezpieczeniowy. Kiedy urodziły się dzieci, zajęć w domu przybyło. Z czasem odezwało się silne pragnienie powrotu do sprzedaży bezpośredniej, do kontaktu z ludźmi.
Bycie niezależną konsultantką Mary Kay, to możliwość regulowania sobie czasu pracy. To szczególnie ważne, gdy ma się dzieci i nie można sobie pozwolić na pracę od przysłowiowej 7.00 do 15.00.
 

Początki

 
Zdobyte wcześniej doświadczenie bardzo się przydało. A jakie były początki?
 
konsultantka Mary Kay''
 
– Przyjaciółka postawiła przede mną lusterko i zrobiła mi warsztaty pielęgnacyjne wraz z makijażem – wspomina Dorota Liss. – Poznałam i wypróbowałam wówczas kosmetyki Mary Kay. Byłam z nich zadowolona. Myślałam, że zadbanie o siebie zajmie mi dużo czasu, a to nieprawda. Każda kobieta może się tego nauczyć. Mi poranne zabiegi pielęgnacyjne w połączeniu z makijażem zajmują zaledwie 5 minut.
 
Do kosmetyczki zazwyczaj chodzi się raz na jakiś czas, a kosmetykami firmy Mary Kay możemy dbać o nasze ciało na co dzień. – Moja praca, to organizowanie warsztatów pielęgnacyjnych i makijażowych – mówi Dorota Liss. – Dopasowuję program pielęgnacji do potrzeb i możliwości klientki. Ważne jest jej zadowolenie. Jeżeli tak będzie, to pozostanie stałą klientką. Nawet przy skromnych dochodach będzie mogła stopniowo zaopatrzyć się w pełen zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała.
 

Ważne przesłanie

 
Firma Mary Kay istnieje już od 51 lat, z tego w Polsce od 12 lat. Jej mottem jest: „Traktuj innych, tak jak sama chciałabyś być traktowana.”
 

Nakłady

 
konsultantka Mary Kay2Kobieta piękniejsza zewnętrznie pięknieje również wewnętrznie – nabiera pewności siebie, podnosi się jej poczucie własnej wartości. Wcale nie trzeba dużo, aby zmienić swój wizerunek. – Dobra zabawa, przyjemność z wykonywania makijażu, pielęgnacji ciała wyewoluowała w prywatny biznes – mówi Dorota Liss. – Kupuję kosmetyki hurtowo z rabatem. Przy zakładaniu tego typu działalności nie jest potrzebna duża gotówka na start. Wystarczy jedynie wykupienie minimalnego zestawu kosmetyków. To koszt zaledwie ok. 1300 zł. W tym podstawowym pakiecie są już produkty do przeprowadzenia warsztatu oraz sprzedaży, co oznacza, że część poniesionych nakładów nam się zwróci.
 

Samodyscyplina

 
Dorota Liss1To jakie dochody będziemy osiągać w głównej mierze uzależnione jest od naszego zaangażowania. Mamy ten komfort, że możemy pracować wówczas, gdy dzieci są w szkole, bądź też może się nimi zająć mąż, czy dziadkowie lub opiekunka.
O karierze możemy mówić wówczas, gdy myślimy o pracy w twórczym kontekście. Praca na własny rachunek to silna pokusa, ale i zagrożenie dla naszej inicjatywy – nikt nad nami „nie wisi”, nie pilnuje nas, a to niekiedy rozleniwia. – Tu nie ma bacika, który mnie pogoni – samej trzeba o to dbać, aby pracować systematycznie – z poświęceniem – podkreśla Dorota Liss. – Potrzebna jest samodyscyplina. Inaczej nic z tego nie będzie.
 

Kontakt:

Dorota Liss
Niezależna Konsultantka Mary Kay
Tel. 500 034 635
e-mail: eulogia.dorotaliss@gmail.com
www.marykay.pl/dorota.liss