Polacy na podium w międzynarodowym konkursie na G20

Europejskie przedsiębiorstwo – zmiany w ustawie o opakowaniach…
9 listopada 2014
szkolenie w pile
Otwórz firmę ze wsparciem z Unii Europejskiej – szkolenie w Pile
12 listopada 2014
Global Business Challenge

Grupa czterech polskich studentów wspierana przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy, zajęła drugie miejsce w G20 Global Business Challenge, w którym wzięło udział 150 zespołów z całego świata. Dzięki wyróżnieniu zespół Bio Rangers zdobył 15 tysięcy dolarów na realizację swojego projektu, który ma na celu rozwiązanie problemu braku wody pitnej na świecie.

 
– Możemy być bardzo dumni z polskiego zespołu. Ich wyróżnienie jest nie tylko dowodem na to, że przedstawili innowacyjny projekt, ale również udowodnili, że potrafią obronić go w warunkach biznesowych. Jestem przekonana, że sukces międzynarodowy i przedstawienie projektu w światowych mediach przełoży się na duże zainteresowanie Water Hubem i jeszcze nie raz usłyszymy o jego twórcach – mówi Iwona Dudzińska, członek zarządu Citi Handlowy.
 
Finał konkursu G20 Global Business Challenge odbył się w Brisbane w Australii podczas listopadowego globalnego szczytu państw G20. Celem konkursu było stworzenie innowacyjnego projektu technologicznego służącego rozwiązaniu globalnego problemu braku wody na świecie. Laureaci konkursu poza nagrodami finansowymi otrzymali możliwość promocji swoich projektów w specjalnie przygotowanych książkach na szczyt przedstawicieli 20 najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów świata.
 
Bio Rangers-text
 
To niesamowite miejsce, które łączy pasję ludzi zajmujących się rozwiązywaniem jednych z najbardziej dotkliwych problemów dzisiejszego świata z możliwością osobistego spotkania z osobami, które realnie wpływają na otaczającą nas rzeczywistość. Nasz sukces nie byłby możliwy bez wielu ludzi, którzy pomagali nam zarówno w Polsce, jak i na miejsce podczas konkursu. Zrobimy wszystko, żeby projekt Water Hub wszedł w życie. – dodaje Bartłomiej Głowacki, lider polskiej grupy Bio Rangers.
 
Finaliści konkursu przeszli 3 etapowy proces wyboru najlepszego projektu. Pierwszym z nich było przygotowanie w ciągu 2 dni biznesplanu w formie prezentacji. Następnie przygotowane materiały były prezentowane przed jury konkursu, które na koniec miało do dyspozycji
30 min. na sesję pytań do przedstawionych projektów. Polski zespół zgłosił projekt Water Hub bazujący na interaktywnym kiosku, posiadającym wbudowane filtry, które oczyszczają wodę z najmniejszych nawet drobnoustrojów. Projekt polskich studentów zasilany jest energią słoneczną i poza filtrami posiada również łącza internetowe, stacje do ładowania telefonów czy urządzenia chłodzące, niezbędne do przechowywania leków oraz ekrany LED.
 
 
Dodatkowe informacje:
Działająca od 1996 roku Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspiera w imieniu Banku prace na rzecz dobra publicznego w obszarach tematycznych takich jak: edukacja, rozwój lokalny i ochrona dziedzictwa kulturowego. Realizowane przez nią działania obejmują m.in. program edukacji finansowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Moje Finanse organizowany wspólnie z NBP i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości; Wolontariat Pracowniczy (program zaangażowania pracowników Citi Handlowy w wybrane przedsięwzięcia społeczne), konkursy: Mikroprzedsiębiorca Roku i o Nagrodę Banku Handlowego w Warszawie SA za szczególny wkład w rozwój nauki w sferze ekonomii i finansów oraz Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora za osiągnięcia w dziedzinie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.
 
Bank Handlowy w Warszawie S.A. to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje 20 tys. klientów korporacyjnych i 869 000 klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć 88 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach na całym świecie.