Otwarto rejestrację na forum poszukiwania partnerów

Spółka komandytowa
Spółka komandytowa sposobem na sukces!
16 lipca 2014
Konkurs „Innowacja plus” – zgłoszenia do 4 września, 24.07.2014
Konkurs „Innowacja plus” – zgłoszenia do 4 września
24 lipca 2014

Wkrótce zostaną ogłoszone nabory w ramach programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020. Jeżeli planujesz udział w projekcie programu Region Morza Bałtyckiego lub Europa Środkowa, to spotkanie jest dla Ciebie przedsiębiorco.

 
Aby zachęcić do współpracy podmioty z obydwu krajów, reprezentanci Polski i Niemiec w komitetach programów transnarodowych wraz z krajowymi punktami kontaktowymi organizują spotkanie 14 października br. w Berlinie. Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli instytucji publicznych i sektora prywatnego mających już doświadczenie we współpracy transnarodowej, a także do instytucji bez doświadczenia w tym zakresie, które mają ciekawe pomysły i chcą znaleźć partnerów do współpracy.
 
Wykorzystaj tę okazję, aby omówić pomysł na projekt z potencjalnymi partnerami z Polski i Niemiec oraz zbadać realne możliwości współpracy. W trakcie wydarzenia przewidziana jest część poświęcona poszukiwaniu partnerów, która uwzględnia rozmowy indywidualne i w grupach, a także sesje informacyjne i wymianę zdań z przedstawicielami programu i instytucji krajowych.
 

Korzyści z udziału w spotkaniu:

 
• możliwość zaprezentowania profilu instytucji i zarysu projektu przed spotkaniem (na platformie online)rozmowy z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi podobną problematyką podczas dyskusji moderowanych możliwość autoprezentacji w formie 99-sekundowego wystąpienia
 
• zdobycie wiedzy o programach Region Morza Bałtyckiego i Europa Środkowa
 
• spotkanie z krajowymi punktami kontaktowymi
 
• spotkanie z doświadczonymi beneficjentami – zdobycie wiedzy o tym, jak działa projekt w praktyce
 
• możliwość nawiązania współpracy z instytucjami z Polski i Niemiec

 
 
Miejsce spotkania: Bundesamt für Bauwesen und Raumordnung [Urząd Federalny ds. Budownictwa i Planowania Regionalnego], Straße des 17. Juni 112, Berlin
 
 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE I REJESTRACJA

 
Ze względu na formułę spotkania liczba miejsc jest ograniczona. Akceptacja zgłoszeń odbędzie się z uwzględnieniem zachowania równowagi w liczbie instytucji doświadczonych i bez doświadczenia we współpracy transnarodowej, zbieżności zaproponowanych pomysłów z zakresem tematycznym programów transnarodowych na lata 2014-2020. W przypadku, gdy do udziału w spotkaniu zgłosi się kilka osób z tej samej instytucji, na późniejszym etapie organizatorzy mogą zwrócić się z prośbą o udział tylko jednej przedstawicielki/ jednego przedstawiciela. Dziękujemy za zrozumienie.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży i zakwaterowania. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
 
FORMULARZ REJESTRACJI znajdziesz tutaj. Rejestracja będzie otwarta do końca sierpnia br.
Zaproszenie do udziału w spotkaniu oraz wstępny program wydarzenia (w języku angielskim)dostępny jest TUTAJ.

 

Informacja o akceptacji zgłoszenia udziału zostanie wysłana w pierwszej połowie września br.

 

Więcej informacji o współpracy transnarodowej na stronach: www.ewt.gov.pl i www.europasrodkowa.gov.pl (w języku polskim), www.interreg.de (w języku niemieckim), oraz na stronach programów: www.central2013.eu i www.eu.baltic.net(w języku angielskim)