Alteams Poland w Lęborku otwarty

VI Forum Nowej Gospodarki – 13 czerwca, Katowice
10 czerwca 2014
Wizerunek firmy w sieci internetowej – jak go kreować w pożądany sposób?
13 czerwca 2014

Alteams Group, wyłączny udziałowiec założonej w 2013 roku spółki Alteams Poland, uroczyście inauguruje działalność swojego nowego zakładu produkcyjnego w Lęborku. Lębork i Pomorze zostały wybrane ze względu na dogodną lokalizację, umożliwiającą efektywną obsługę kluczowych klientów w czasie 48 godzin.

 
To największa w województwie pomorskim inwestycja zagraniczna w sektorze produkcyjnym w ostatnich latach. W tym roku firma rozpoczęła działalność na powierzchni 5300 m². Produkty są już dostarczane do klientów, uruchomione zostały też już wszystkie kluczowe procesy: odlewy wysokociśnieniowe, obróbka powierzchniowa, montaż i zarządzanie łańcuchami dostaw. Obecnie Alteams Poland zatrudnia 87 osób. Do końca tego roku zatrudnienie wzrośnie do 100 pracowników. Plan rozwoju na kolejne lata zakłada osiągnięcie rocznej sprzedaży na poziomie 30 milionów Euro, zwiększenie zatrudnienia do 300 osób oraz rozwinięcie dalszych mocy produkcyjnych na łącznej powierzchni 10500 m². Obecnie Alteams Poland dostarcza produkty swoim kluczowym klientom z sektora telekomunikacji. Natomiast w roku 2015 zakładana jest również obsługa klientów z sektora mechatroniki.
 
Lebork1
 
Odbiorcami produktów będą takie firmy, jak: Ericsson czy NSN. Większość produkcji pochodzącej z Lęborka będzie eksportowana, cześć trafi jednak również do firm z sektora EMS (electronics manufacturing services) w Polsce. Regionalnym odbiorcą produktów Alteams jest amerykański kontraktor z zakresu zaawansowanych technologii – Flextronics, którego zakłady zlokalizowane są w Tczewie.
– Inwestycja Alteams w Lęborku pokazuje, że Pomorze jest atrakcyjną lokalizacją dla projektów produkcyjnych. Co więcej, jest to kolejny wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania projekt, który jednoznacznie wskazuje na kluczowy dla nas rynek – państwa nordyckie   w kontekście przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych – komentuje Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.
 
IMAG0539
 
– Pomorze zostało wybrane na miejsce inwestycji Alteams z powodu idealnego położenia geograficznego w odniesieniu do europejskiej bazy klientów Alteams Group. Dodatkowymi czynnikami, które miały wpływ na podjęcie decyzji o lokalizacji zakładu na Pomorzu były konkurencyjne koszty, dostępność zaplecza technicznego oraz sieć lokalnych dostawców – mówi Mikołaj Trunin, Project Manager ds. sektora produkcyjnego,  Invest in Pomerania.
 
 

ALTEAMS W SKRÓCIE:

Od ponad 60 lat Alteams Group zajmuje się odlewnictwem wysokociśnieniowym osiągając roczne obroty w wysokości 100 milionów Euro przy globalnym zatrudnieniu na poziomie 1600 osób. Alteams jest jednym z największych dostawców produktów z metali miękkich w Europie. Korową działalnością Alteams jest produkcja odlewów z metali lekkich. Zakres usług obejmuje również projektowanie odlewów oraz narzędzi, a także dalszą obróbkę gotowych do montażu komponentów. Firma posiada zakłady produkcyjne w Chinach i Indiach obsługujące rynek azjatycki oraz w Finlandii, skąd produkty trafiają na rynek skandynawski.
Działalność firmy realizują dwa działy: NET (telekomunikacja) i MET (mechatronika). Globalnie, Alteams jest największym dostawcą komponentów z metali lekkich dla przemysłu telekomunikacyjnego.
 
Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy. Invest in Pomerania oferuje szerokie wsparcie podczas procesu inwestycyjnego, a także kompleksową opiekę poinwestycyjną. Całość systemu opiera się na zasadzie     One-Stop-Shop. Więcej informacji na  www.investinpomerania.pl
 
Zdjęcia: Magdalena Piechota-Sieczkowska