Jak zadbać o zdrowie pracowników i pracodawców?

Inwestowanie a ryzyko
20 marca 2014
Jesteś przedsiębiorcą? Pomyśl o lokacie!
21 marca 2014

W wielu przedsiębiorstwach pracownicy mogą liczyć na udostępnienie pakietów medycznych. Jak jednak o zdrowie mają dbać Ci pracownicy, którzy nie mają szansy na uzyskanie grupowego pakietu medycznego? Dla nich jak i dla pracodawców pozostaje opcja wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego.
 

Co daje taka polisa? Pakiet czy indywidualne ubezpieczenie?

 
Jeśli pracodawca nie zapewnia możliwości przystąpienia do grupowych ubezpieczeń zdrowotnych, pracownik nie musi rezygnować z korzystania w komfortowych warunkach ze świadczeń opieki medycznej. Może bowiem wykupić pakiet ubezpieczenia zdrowotnego w formie indywidualnej. W wielu firmach ubezpieczeniowych, w tym w Signal Iduna, ubezpieczenie zdrowotne można wykupić także w postaci pakietu rodzinnego, obejmując jego zasięgiem wszystkich najbliższych członków rodziny.
Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne będzie doskonałym wyborem nie tylko dla tych pracowników, którzy nie mogą liczyć na pakiet medyczny finansowany ze środków pracodawcy, lecz także dla samych przedsiębiorców. Dzięki niemu zapewnią sobie komfort korzystania z różnych świadczeń zdrowotnych bez konieczności oczekiwania nawet po kilka miesięcy w kolejkach w przychodniach i szpitalach na tzw. kasę chorych. Oczywiście pakiet medyczny w formie grupowej zapewniany przez pracodawcę to dodatkowy profit wynikający ze świadczenia pracy, ale coraz mniej przedsiębiorców stać na to, aby go wykupić dla pracowników, choć ich zdrowie i dobra kondycja leżą w interesie zatrudniających. Poza tym indywidualne ubezpieczenie zdrowotne można dostosować pod kątem wymagań i oczekiwań ubezpieczonego, czego nie można powiedzieć o pakietowej polisie mającej z reguły standardowy zakres usług ubezpieczeniowych.
 

Zdrowie biznesmenów

 
Osoby prowadzące samodzielnie firmę zwykle nie pracują po 8 godzin dziennie jak pracownicy etatowi, ale znacznie dłużej. Narażeni są na wyższy poziom stresu i na wyczerpanie organizmu z uwagi na złe odżywianie się oraz brak ruchu. Wytężona praca po kilkanaście godzin dziennie owocuje rozwojem firmy i powiększaniem jej zysków, ale niestety może bardzo negatywnie odbić się na zdrowiu przedsiębiorcy. Będąc zapobiegliwym, powinien on wcześniej zastanowić się nad możliwością wykupienia dla siebie indywidualnego pakietu zdrowotnego. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne uniezależni przedsiębiorcę od państwowej opieki medycznej. Nie będzie musiał tracić swojego cennego czasu na czekanie w kolejkach do lekarzy i na badania specjalistyczne. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorcy daje dostęp do wszechstronnej opieki medycznej, w tym konsultacji z lekarzami specjalistami, zabiegów szpitalnych i ambulatoryjnych czy szczepień oraz wizyt domowych lekarzy. Za niską składkę ubezpieczenia zdrowotnego przedsiębiorca będzie mógł lepiej zadbać o swoje zdrowie – zarówno o leczenie, jak i o profilaktykę zdrowotną, chroniąc się tym samym przed negatywnymi skutkami różnorodnych chorób.